bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 5 maja 2014
  • 8 maja 2014
  • wyświetleń: 1470

Tomasz Raczek w Kinie Konsera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Helios" podaj

Za nami:

8 maja (czwartek) o godz. 18.30, w Kinie Helios, w ramach Kina Konesera będzie można zobaczyć legendarny film Stanley'a Kubricka "Mechaniczna pomarańcza". Będzie to specjalny pokaz z udziałem krytyka filmowego - Tomasza Raczka.

Reklama

mechaniczna pomarańcza


"Mechaniczna pomarańcza" - akcja filmu rozgrywa się w nieokreślonym czasie w Wielkiej Brytanii. Obraz opowiada historię Alexa DeLarge, młodego, inteligentnego człowieka z dobrze ułożonej rodziny, miłośnika muzyki poważnej (przede wszystkim Beethovena), a zarazem przestępcy, gwałciciela i zbrodniarza, który kieruje małą grupą młodych przestępców.

Podczas jednego z napadów wspólnicy Alexa zdradzają go i zostaje on zatrzymany przez policję. Oskarżony o morderstwo zostaje skazany na karę 14 lat więzienia. Po dwóch latach zgadza się wziąć udział w eksperymentalnym programie resocjalizacyjnym realizowanym według tzw. techniki Ludovica. Ów eksperyment ma za zadanie obrzydzić mu przemoc. Udaje się, a Alex podczas dokonywania czynów przestępczych odczuwa mdłości i bóle głowy, nie jest w stanie się nawet bronić. Próbuje popełnić samobójstwo, ale zostaje odratowany dzięki staraniom rządu, który wcześniej wspierał przeprowadzony nań eksperyment. Jego przypadek zostaje wykorzystany w rozgrywkach politycznych.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Helios

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Helios" podaj