bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 29 kwietnia 2014
  • 13 czerwca 2014
  • wyświetleń: 1330

Bajzel zagra w Bielsku

Za nami:

13 czerwca (piątek) w Rock Galerii wystąpi Bajzel, twórca alternatywnych stylów muzycznych.

Bajzel to niespokojny, artystyczny duch, który sam komponuje, pisze teksty i nagrywa wszystkie dźwięki. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar oraz wokali, tworzy muzykę do złudzenia brzmiącą jak kilkuosobowa formacja.

Muzyk ma na swoim koncie cztery płyty. Debiutanckim albumem „Bajzel” wyznaczył swoją alternatywną, muzyczną drogę, wokół której stale krąży. Na drugiej płycie „Miłośnij” znajdują się dojrzałe, osobiste i przemyślane kompozycję. Następczyni, czyli „Mała Wulagaria” jest kontrą zawierająca niestandardowe zestawienia różnorodnych styli oraz zadziorne teksty. Czwarta płyta „GinkGo” to staranny zbiór zarejestrowanych momentów i objawień oraz kosmicznych odjazdów wydanych w książce zielarskiej.

Bajzel
fot. Andrzej Majos


Artysta zagrał już kilkaset koncertów w kraju i za granicą. Bajzel grał trasy z takimi projektami jak Lao Che, Pogodno, Kasia Nosowska, Baaba czy Tymon&Transistors. Występował na wielu festiwalach m. in. na Opener Festivalu, OFF Festiwalu czy SXSW w Austin (USA). Klip do piosenki „Window” promujący pierwszy album „Bajzel”, który został zrealizowany w San Francisco, otrzymał nagrodę na Yach Film Festiwal 2008 za najlepszą reżyserię. Piosenka „Window” znalazła się również na składance amerykańskiej edycji Woodstock Film Festival 2008. W 2010 roku klip do piosenki „Nie Znikaj” został uhonorowany nagrodą Grand Prix na festiwalu Yach Film 2010. Piosenki Bajzla można usłyszeć również na polskich składankach takich jak „We Are From Poland Vol.2”, „AlternativePop Vol.1” czy „OffSesje 1” (nagranej w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej). W 2011 Bajzla zaproszono do nowojorskiego studia MTV Iggy, w którym został nagrany jego występ. Dodatkowo od 2011 roku razem z Jackiem Budyniem Szymkiewiczem [Pogodno] tworzą duet Babu Król, z którym również stale koncertują.

Bajzel
fot. Archiwum artysty


Początek koncertu o 20.00 (Rock Galeria, ul. Staszica 7).

lik / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.