Rozrywka

  • 11 kwietnia 2014
  • 14 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 1380

"Zniewolony" w Kinie Konesera

Za nami:

14 kwietnia (poniedziałek) o godz. 17.15, w Kinie Helios, kolejny seans w ramach Kina Konesera. Tym razem będzie można zobaczyć film "Zniewolony" Steve'a McQueena, który został wybrany najlepszym filmem tegorocznej edycji Oscarów.

film zniewolony


Film powstał na podstawie wstrząsających wspomnień Solomona Northupa, wolnego, wykształconego czarnego człowieka z północy stanu Nowy Jork, który podstępem został porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczęła się trwająca 12 lat dramatyczna i niezwykła odyseja człowieka, który w obliczu okrucieństwa (przedstawionego w osobie brutalnego właściciela niewolników, którego gra Michael Fassbender) walczy nie tylko o życie, ale i o zachowanie godności. Wbrew otaczającej rzeczywistości Northup próbuje przetrwać i nie stracić nadziei na wolność. W dwunastym roku jego uprowadzenia, przypadkowe spotkanie Solomona z kanadyjskim abolicjonistą (w tej roli Brad Pitt) na zawsze zmienia jego życie.

Konkurs

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Helios" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Helios

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Helios" podaj