bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 29 marca 2014
  • 31 marca 2014
  • wyświetleń: 1144

Kolejna nagroda dla Teatru

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Teatr Polski został jednym ze zwycięzców konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej, organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

teatr


Teatr Polski w Bielsku-Białej zgłosił do programu spektakl "Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale", Wojciecha Bogusławskiego w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

Nagrodą jest dotacja na realizację wygranego spektaklu.

Komisja Artystyczna Konkursu w składzie: Dariusz Kosiński, Zenon Butkiewicz, Ewa Guderian-Czaplińska, Jacek Kopciński, Zbigniew Majchrowski, Maciej Nowak, Piotr Olkusz, Maria Prussak, Halina Waszkiel wybrała 24 projekty, spośród 91 zgłoszonych.

Bielski Teatr znalazł się w gronie zwycięzców obok takich polskich teatrów jak m.in. Teatr Współczesny w Szczecinie, Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Teatr Współczesny w Szczecinie, Teatr Polski we Wrocławiu.

lik / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj