bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 28 stycznia 2014
  • 30 stycznia 2014
  • wyświetleń: 1915

Jazz Club Piątawka w Grępielni

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

30 stycznia (czwartek) kolejne spotkanie z cyklu "Jazz Club Piątawka". Tym razem będzie można zobaczyć projekcję "Blues powrót do domu", cz. I reż. Martin Scorsese. Spotkanie poprowadzi Sławomir Mazuchowski. Początek o 19.00. Wstęp wolny.

Jazz Club Piątawka jest kontynuacją legendarnego klubu jazzowego istniejącego w Bielsku-Białej w latach 70. XX wieku, który zapraszał bielszczan na dobre koncerty - grała tu polska czołówka jazzmanów, odbywały się maratony jazzowe i giełdy płyt - wychowując przez kilkanaście lat całe pokolenie miłośników jazzu.

Po dłuższej przerwie, w 2004 roku klub został reaktywowany w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej jako Art Club Piątawka, działający pod auspicjami Stowarzyszenia Kulturalnego „Sonata”. Założycielem i animatorem „Piątawki” był Jerzy Rocławski i on także prowadził galeryjny Art Club Piątawka.

W Galerii Bielskiej BWA przez sześć lat koncertowały takie sławy jazzowe, jak m.in. Wojciech Karolak (organy Hammonda), Tomasz Szukalski (saksofon), Robert Szewczuga (gitara basowa), Beata Przybytek (vocal), Apostolis Anthimos (gitara), Hiram Bullock (gitara), Bronisław Suchanek (kontrabas) i Bogdan Hołownia (fortepian).

Tym razem jazz zagości w nowym miejscu - Restauracja & Apartamenty Grępielnia przy ul. Partyzantów w Bielsku-Białej.

W programie czwartkowych spotkań Jazz Clubu Piątawka w Grępielni będą prelekcje, koncerty, prezentacja muzyki z nośników DVD CD i analogowych.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj