bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 22 stycznia 2014
  • 2 marca 2014
  • wyświetleń: 3218

BWA: fotografia dzikiej przyrody

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Galeria Bielskia BWA zaprasza na wystawę "Wildlife Photographer of the Year 2013". Wystawa potrwa od 6 lutego do 2 marca. Wernisaż wystawy odbędzie się 5 lutego o godzinie 19.30.

"Fotografia Dzikiej Przyrody/Wildlife Photographer of the Year" jest jednym z najbardziej prestiżowych i najstarszych konkursów fotografii przyrodniczej na świecie, organizowanym nieprzerwanie od 1965 roku przez Natural History Museum w Londynie oraz "BBC Worldwide".

bwa, fotografia dzikiej przyrody
Copyright Douglas Seifert, USA, Towarzysze podróży


Obserwowanie i fotografowanie natury inspiruje coraz to nowe pokolenia fotografów, tworzących wizjonerskie i ekspresyjne wizje dzikiej przyrody, bądź rejestrujących - ku przestrodze - degradację życia na Ziemi.

Każdego roku wynikiem konkursu jest wystawa prezentująca 100 nagrodzonych i wyróżnionych najwspanialszych fotografii.

Uroczysta gala oraz pierwsza prezentacja zdjęć odbywają się rokrocznie jesienią w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, następnie przez cały następny rok wystawa odbywa tournée po świecie.

bwa, fotografia dzikiej przyrody
Copyright Greg du Toit, RPA, Tajemnicza natura słoniW Galerii Bielskiej BWA wystawa będzie prezentowana po raz jedenasty. Bielsko-Biała jest, oprócz Warszawy i Bytomia, jedynym z nielicznych polskich miast, gdzie najnowsza edycja wystawy będzie gościć po raz kolejny, nieprzerwanie od roku 2004.

Zwycięskie prace obecnej edycji konkursu jury wybrało spośród prawie 43 tys. nadesłanych fotogramów, wykonanych przez ponad 4 tys. autorów z 96 krajów.

Główną nagrodę i tytuł "Fotograf Dzikiej Przyrody 2013" otrzymał Greg de Toit z RPA za zdjęcie "Tajemnicza natura słoni" - doskonałe technicznie, fascynujące swoją aurą, rejestrujące niepowtarzalny moment w życiu stada słoni na afrykańskiej równinie.

Po raz kolejny w historii wystawy, znajdują się na niej zdjęcia wykonane przez polskich fotografów - Łukasza Bożyckiego z Warszawy, który za zdjęcie pt. "Oko ropuchy" otrzymał wyróżnienie w kategorii "Portrety zwierząt", oraz Mateusza Piesiaka z Wrocławia, którego zdjęcie pt. "Ostatni blask światła" uznane zostało za najlepsze w jednej z kategorii młodzieżowych (15-17 lat).

Patronat Honorowy nad wystawą w Polsce objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Środowiska.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny (sponsorem wystawy jest Zakład Tłuszczowy "Bielmar" w Bielsku-Białej).

Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku, od godziny 8.00 do 18.00, w soboty, niedziele i święta od godziny 10.00 do 18.00.

lik / bielsko.info
źródło: Galeria Bielska BWA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj