bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 3 stycznia 2014
  • 7 stycznia 2014
  • wyświetleń: 3945

BWA: warsztaty rysowania

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

7 stycznia Galeria Bielska BWA zaprasza na "Warsztaty rysowania - spotkania z mistrzami rysunku".

Natalia Pawlus, BWA
Natalia Pawlus, Bez tytułu, 2013, rysunek


Paweł Warchoł, bwa
Paweł Warchoł, Pancernik 99, 1999, rysunek


Warsztaty będą towarzyszyć wystawie pt. „Mistrzowie warsztatu. Polski rysunek współczesny”.

Zajęcie będą prowadzone przez artystów uczestniczących w wystawie, znanych z wystaw, nagradzanych i wyróżnianych, prowadzących zajęcia ze studentami na Akademii Sztuk Pięknych i kierunkach artystycznych wyższych uczelni.

Każdy z twórców zaprezentuje charakterystyczny dla siebie warsztat, będzie to m.in.: rysunek piórkiem i tuszem, rysunek węglem, pędzlem oraz rysunek ołówkiem.

Tematyka zajęć będzie różnorodna, wynikająca z preferencji mistrzów rysowania - obejmie zarówno klasyczne przedstawienia, od portretu i całościowego ujęcia postaci poczynając, poprzez martwą naturę aż po tematy zaczerpnięte z fantastyki.

Pierwsze dwugodzinne spotkanie, połączone z pokazem warsztatu i twórczości artysty, będzie miało charakter poznawczy; na drugim - pod okiem mistrza - powstaną samodzielne prace uczestników.

Prof. Janusz Karbowniczek, malarz i rysownik prowadzący pracownię rysunku w Katedrze Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, poprowadzi warsztaty pod hasłem „Rysunek pędzlem - Portret”.

Paweł Warchoł z Oświęcimia, mistrz rysunku, ostatnio laureat Grand Prix na Międzynarodowym Biennale Rysunku w Melbourne w Australii (2013) poprowadzi zajęcia „Rysunek piórkiem i tuszem - Fantastyka”.

Artyści związani z Instytutem Sztuki w Cieszynie - Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach proponują warsztaty tematyczne: Tomasz Tobolewski zajęcia pod hasłem „Rysunek ołówkiem - Martwa natura”, a Natalia Pawlus „Rysunek węglem - Postać”.

Warsztaty kierowane są do młodzieży (od 12 lat) i osób dorosłych. Wszystkie materiały zapewnia organizator - Galeria Bielska BWA.

Zapisy - równoznaczne z uiszczeniem opłaty - w sekretariacie Galerii Bielskiej BWA. Koszt jednego dwugodzinnego warsztatu wynosi 10 zł. W cenie warsztatów zawarty jest wstęp na wystawę.

W programie warsztatów:
- Janusz Karbowniczek: „Rysunek pędzlem - Portret” (14 i 21 stycznia, godz. 16.00-18.00);
- Paweł Warchoł: „Rysunek piórkiem i tuszem - Fantastyka” (15 i 16 stycznia, godz. 16.00-18.00;
- Tomasz Tobolewski: „Rysunek ołówkiem - Martwa natura” (22 i 23 stycznia, godz. 11.00-13.00;
- Natalia Pawlus: „Rysunek węglem - Postać” (13 i 20 stycznia, w godz. 16.00-18.00).

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj