Rozrywka

  • 11 maja 2011
  • wyświetleń: 2819

Wystawa prac Xawerego Wolskiego

Za nami:

12 maja o 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy "Portret" Xawerego Wolskiego. W Galerii BWA będzie można podziwiać: rzeźby, obiekty, instalacje, rysunki.

Xawery Wolski


Prace będzie można oglądać do 12 czerwca. Wystawa rzeźby, instalacji, obiektów i rysunków artysty mieszkającego i pracującego w Meksyku, tworzącego inspirowane historią i prehistorią obiekty rzeźbiarskie, płaskorzeźby i wieloelementowe instalacje wykonywane początkowo z marmuru, a następnie z terakoty (wypalanej gliny) - materiału najczęściej używanego przez artystę - oraz innych naturalnych materiałów, np. surowego jedwabiu, włosów i ziaren owoców.

Twórczość Xawerego Wolskiego jest zapisem konfrontacji różnych wymiarów czasu, w przyrodzie i kulturze, w Polsce i na emigracji. Podróżując po świecie i poznając różne kultury, fascynował się ich dorobkiem, inspirował nimi i wzbogacał język swojej sztuki - tak było m.in. w Carrarze, gdzie rzeźbił w marmurze, w Meksyku i Limie, gdzie fascynowała go glina, czy ostatnio Bangkoku, w którym zainteresował się m.in. tradycjami tkackimi i jedwabiem oraz celadonem i jego dziedzictwem w Tajlandii.

new / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj