Rozrywka

  • 11 października 2013
  • 18 października 2013
  • wyświetleń: 2555

Nocny Maraton Maczeta w Heliosie

Za nami:

18 października w Kinie Helios odbędzie się Maraton Maczeta. Będzie można zobaczyć cztery mocne filmy z gatunku exploitation, w tym premierowo "Maczeta zabija".

helios, maraton maczeta


Będzie to niezwykle mocne spotkanie z Robertem Rodriguezem i jego filmowymi przyjaciółmi - Quentinem Tarantino, reżyserem pierwszej części Grindhouse i Dannym Trejo, odtwórcą roli Maczety.

Początek Maratonu 18 października o godzinie 22.00. Zakończenie 19 października o godzinie 06.00.

Repertuar Maratonu:

Maczeta - tytułowy mściciel i mistrz w posługiwaniu się bronią sieczną, to pochodzący z Meksyku agent federalny, ukrywający się w Stanach Zjednoczonych. Skorumpowany senator, który wykorzystuje go do własnych celów, popełnia życiowy błąd - oszukany i rozjuszony Maczeta wkracza do akcji z zabójczym rozmachem. Bo kiedy wnerwisz faceta, który nie ma nic do stracenia, musisz liczyć się z ostrymi konsekwencjami.

Maczeta zabija - meksykański super twardziel Maczeta Cortez (Danny Trejo) zostaje zwerbowany przez prezydenta USA i wysłany do Meksyku z misją likwidacji Szalonego Mendeza (Demián Bichir) - bezwzględnego szefa kartelu narkotykowego, który szykuje atak rakietowy na Waszyngton. Żeby powstrzymać zbrodniczy plan Mendeza, Maczeta będzie zmuszony skorzystać z pomocy Luthera Voza (Mel Gibson) - ekscentrycznego miliardera i handlarza bronią.
Na planie „Maczeta zabija” - obok charyzmatycznego i niepowtarzalnego Danny'ego Trejo - Robert Rodriguez zgromadził prawdziwą plejadę gwiazd. Demonicznego przeciwnika Maczety - Luthera Voza zagrał dwukrotny laureat Oscara Mel Gibson. W roli prezydenta USA występuje pierwszy skandalista Hollywood Charlie Sheen. Wspierają ich - Antonio Banderas („Desperado”), laureat Oscara Cuba Gooding Jr. („Jerry Maguire”) i nominowany do Oscara Demián Bichir („Lepsze życie”).

Grindhouse vol. 1. Death Proof - dla najpopularniejszej didżejki w Austin, Jungle Julii (Sydney Tamiia Poitier) oraz jej dwóch przyjaciółek Shanny (Jordan Ladd) i Arlene (Vanessa Ferlito) noc jest najlepszą okazją, by porządnie się zabawić. Cała trójka wyrusza więc z Guero do teksaskiego Chili Parlor. Ich wyprawa nie pozostaje niezauważona… W ślad za dziewczynami potajemnie udaje się Stuntman Mike (Kurt Russell), facet, który lubi seks, alkohol i ostrą jazdę. Ale przede wszystkim kocha zabijać… Zwłaszcza młode, seksowne dziewczyny, na które działa jak magnez. On i jego diaboliczny samochód są postrachem każdego miasta, w którym się pojawiają.

Grindhouse vol. 2. Planet Terror - małżeństwo lekarzy, William i Dakota Block (Josh Brolin i Marley Shelton) są świadkami pustoszącej ich miasteczko niepokojącej choroby. Jej objawami są gangrenowate zmiany ciała i podejrzanie puste spojrzenie w oczach ofiar… Tymczasem na poboczu drogi zostaje zaatakowana Cherry (Rose McGowan), tancerka go-go. Na skutek ataku dziewczyna traci nogę. Świadkiem całego zdarzenia jest Wray (Freddy Rodriguez), jej były partner. Cherry miałaby święte prawo załamać się, ale, jak się okaże, nie zatańczyła ona jeszcze swego ostatniego numeru… Razem z Wray’em staje na czele drużyny próbującej opanować hordy żywych trupów i odnaleźć ostatni bezpieczny kąt na Planecie Terroru. W Planet Terror występują również Michael Biehn, Jeff Fahey, Naveen Andrews, Stacy Ferguson i Michael Parks.

Ceny biletów za całą noc w kinie:
- 28 zł (bilet specjalny - w zamian za bilet z któregoś z poprzednich Nocnych Maratonów Filmowych. Bilet dostępny tylko w kasie kina)
- 30 zł (ulgowy)
- 33 zł (normalny)

Do każdego biletu na Nocny Maraton Filmowy w kasie kina dołączony będzie kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju w kubku (Pepsi, Mirinda, 7up, Ice Tea) sprzedawanego w barze kina Helios. Kupon ważny tylko w czasie Maratonu.

Dodatkowo do każdego zestawu barowego, darmowy napój energetyczny Rockstar Energy Drink.

Uwaga: Kino nie prowadzi rezerwacji telefonicznej i internetowej. Możliwość zakupu biletów w kasach kin i na stronie internetowej kina.

Zachowaj bilet z maratonu - może się jeszcze przydać!

--------------------

Konkurs: zaproszenie otrzyma pierwsza osoba, która na adres rozrywka@bielsko.info prześle maila z prawidłową odpowiedzią na pytanie:

"Jak nazywa się aktor wcielający się w rolę Maczety Cortez ?"

W mailu należy podać swoje imię i nazwisko. Zdobywca zaproszenia o wygranej zostanie poinformowany mailowo.

Konkurs został zakończony. Dziękujemy za udział.

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Helios" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Helios

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Helios" podaj