bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 20 września 2013
  • 30 października 2013
  • wyświetleń: 3124

Wystawa prac Jacka Malickiego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Od 14 września do 31 października w Galerii Bielskiej BWA można oglądać wystawę obrazów olejnych, grafiki i fotografii Jacka Malickiego pt. "Extravantgarde 1966-1988". Spotkanie z artystą obędzie się w czwartek, 31 października o godzinie 19.00.

malicki jacek, bwa
Jacek Malicki, Autoportret z manekinem, ok. 1978, żelatynowo-srebrowo-bromowa odbitka na papierze, 90 x 65 cm, fot. Archiwum Galerii Bielskiej BWA


jacek malicki w bwa
Jacek Malicki, Bez tytułu (blue & blue & blu), 1987, olej na płótnie, 65 x 65 cm, fot. Archiwum Galerii Bielskiej BWA


Na ścianach klubu Aquarium dominują abstrakcyjne obrazy olejne artysty. Równie mocnym akcentem wystawy są fotografie i malarstwo na fotografii, przywołujące niezwykłą biografię artystyczną Jacka Malickiego - urodzonego w 1946 roku w Podkowie Leśnej, studiującego matematykę i logikę, związanego z kontrkulturą końca lat 60. XX wieku (w ruchu hipisowskim, którego był jednym z liderów, nosił pseudonim „Krokodyl”), zajmującego się sztuką alternatywną, fotografią i muzyką - ważnej postaci polskiej neoawangardy i polskiej sztuki konceptualnej.

Tytuł wystawy został zaczerpnięty z pracy Jacka Malickiego wykonanej w technice szablonu z 1980 roku z napisem EXTRAVANTGARDE.

Kuratorem wystawy jest Jerzy Truszkowski - artysta audiowizualny, malarz, performer, autor książek i publikacji o sztuce współczesnej w kwartalnikach „Exit”, „Artluk” i magazynie „Sztuka.pl”.

Galeria Bielska BWA zaprasza codziennie w godz. od 10.00 do 18.00. Ceny biletów: normalny - 6 zł, ulgowy - 3 zł, w środy wstęp bezpłatny, w niedziele wstęp za złotówkę.

lik / bielsko.info, źródło: Galeria Bielska BWA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj