bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 3 września 2013
  • 5 października 2013
  • wyświetleń: 2012

Wystawa malarstwa w BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Galeria Bielska BWA zaprasza na dwie nowe wystawy malarstwa - Małgorzaty Rozenau "Wystawa zbiorowa" oraz Jakuba Ciężkiego "blackout".

bwa
Małgorzata Rozenau zwiastun wystawa pt. "Wystawa zbiorowa"


bwa1
Jakub Ciężki zwiastun wystawy pt."blackout"


"Wystawa zbiorowa" - to przewrotny tytuł indywidualnej wystawy malarstwa Małgorzaty Rozenau. Zbiór obrazów o różnej tematyce i charakterze, które powstały w ostatnim czasie, pokazuje poszukiwania, inspiracje i zainteresowania artystki.

Jakub Ciężki jest laureatem Grand Prix za obraz pt. "Rusztowanie I" na 40. Biennale Malarstwa "Bielska Jesień 2011". Wystawa jego najnowszych prac pt. "blackout"ukazuje ewolucję warsztatu twórczego artysty - znanego z realistycznych a jednocześnie abstrakcyjnych w swojej strukturze obrazów - który obecnie w swoim malarstwie skupia się na płótnach w kolorze czarnym. Tytułowy termin "blackout" (zaciemnienie, zamroczenie) oznacza w tym przypadku odejście od barw chromatycznych w stronę czerni, która staje się wielowątkowym nośnikiem znaczeń. Obrazy zostały wykonane w technice mieszanej, wykorzystującej fizyczne właściwości farb - ich strukturę, matowość, świecenie, połysk itp. Rozwinięciem prac malarskich są obrazy ceramiczne, wykorzystujące szkliwo o wysokim połysku, stanowiące formę pośrednią między obiektami a obrazami malarskimi. Obrazy i ceramiki są ze sobą ściśle powiązane znaczeniowo.

Wystawy potrwają do 6 października.

lik / bielsko.info, źródło: Galeria Bielska BWA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj