bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 23 marca 2013
  • 1 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 5279

11. Biennale młodych plastyków

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Od 5 do 14 kwietnia Galeria Bielska BWA zaprasza na 11. Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych. Wernisaż odbędzie się w piątek, 12 kwietnia o godzinie 11.00.

Artur Brandys, bwa
Artur Brandys, bez tytułu, Grand Prix w dziedzinie malarstwa, Zespół Szkół Plastycznych Bielsko-Biała (materiały prasowe organizatora)


Kamil Kwiatkowski, bwa
Kamil Kwiatkowski, „Poruszenie”, I Nagroda w dziedzinie rysunku (materiały prasowe organizatora)


Sebastian Winkler, bwa
Sebastian Winkler, Garnki, I Nagroda w dziedzinie malarstwa, LP Poznań (materiały prasowe organizatora)


Organizowane przez Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych obejmuje twórczość młodzieży z popularnych "plastyków" (publicznych i niepublicznych), a także słuchaczy policealnych szkół plastycznych.

W tym roku uczniowie z 41 średnich szkół nadesłali 656 prac malarskich i rysunkowych. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowanych zostało ok. 120 prac.

Grand Prix w kategorii malarstwa otrzymał Artur Brandys z Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej za obraz "Bez tytułu". Nauczycielem prowadzącym laureata jest Mariusz Horeczy. Nagrodzony obraz, to malowany szeroką plamą nastrojowy pejzaż miejski, w oszczędnej gamie barwnej z dominującymi odcieniami granatu.

Trzy główne nagrody w dziedzinie malarstwa otrzymali: Sebastian Winkler z Liceum Plastycznego w Poznaniu za obraz pt. "Garnki" (nauczyciel prowadzący Andrzej Maldzis); Szymon Kula z ZSP w Katowicach za pracę "Sfora" (nauczyciel prowadzący Beata Hanslik-Janiszewska) i Kamila Kamczewska z ZSP w Częstochowie za obraz pt. "Martwa natura z owocami" (nauczyciel prowadzący Piotr Kaniecki).

W dziedzinie rysunku pierwszą nagrodę otrzymał Kamil Kwiatkowski z ZSP w Dąbrowie Górniczej za pracę pt. "Poruszenie". Drugą nagrodę otrzymała Marcelina Sokół, także z ZSP w Dąbrowie Górniczej, za rysunek pt. "Milczenie" (dla obydwojga nauczycielem prowadzącym jest Mariusz Wnukowski); trzecią - Marta Sibielak z LP w Gliwicach za "Element w rysunku postaci" (nauczyciel prowadzący Ewa Pańczyk-Hałubiec).

lik / bielsko.info
źródło: Galeria Bielska BWA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj