bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 15 marca 2013
  • 25 marca 2013
  • wyświetleń: 1526

Wieczór performansu w BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

W poniedziałek 25 marca w Galerii Bielskiej BWA odbędzie się spotkanie z Manuelem Vasonem i performans Anne Seagrave. Początek o godzinie 18.00. Wstęp - 10 zł.

bwa anne seagrave
Anne Seagrave, "Jestem", performans


Anne Seagrave jest artystką irlandzką od 2009 roku mieszkającą w Krakowie. Od ponad 30 lat prezentuje sztukę performans, wideo oraz instalacje. W Bielsku-Białej przedstawi akcję artystyczną pt. „Jestem”, polegającą na autoportretowaniu poprzez takie media jak malarstwo, fotografia, wideo oraz interakcję z publicznością.

W performansie wykorzystuje wykonane przez siebie fotografie płaskorzeźb postaci znajdujących się nad portalami krakowskich kamienic z lat 30. Zdjęcia te posłużyły jej do nagrań wideo, na których odtwarzała anatomiczne pozycje tych postaci. Zarysy swojej sylwetki uwieczniła akwarelami na papierze.

Manuel Vason - włoski artysta mieszkający w Londynie - jest fotografem zajmującym się relacją pomiędzy medium fotografii i performansu oraz zagadnieniem ich dokumentowania. Od 1999 roku pracuje z artystami performerami, tworząc z nimi serie fotografii prezentujące performanse dokamerowe, wywołując w ten sposób pytanie, w jaki sposób oddać zarówno stronę wizualną jak i ideę działania artysty. Podczas bielskiego spotkania artysta przedstawi wykład pt. "Re-performance".

lik / bielsko.info
źródło: Galeria Bielska BWA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj