bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 4 marca 2013
  • 10 marca 2013
  • wyświetleń: 1971

Salon Poezji z krakowskim bardem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

10 marca (niedziela) Galeria Bielska BWA zaprasza na 64. Bielską Edycję Krakowskiego Salonu Poezji "Pod chorągiewką ruchomej daty". Gościem spotkania będzie krakowski bard Leszek Długosz - aktor, literat, kompozytor i pianista. Artysta będzie czytał swoje wiersze.

leszek długosz
Leszek Długosz będzie gościem 64. Bielskiej Edycji Krakowskiego Salonu Poezji · fot. hej-kto-polak.pl


Organizowany od 2002 roku Krakowski Salon Poezji, to inicjatywa Anny Dymnej. W niedzielne przedpołudnia aktorzy czytali swoje ulubione wiersze. Słowom towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu wybitnych instrumentalistów. Z publicznością spotykali się aktorzy teatrów krakowskich i goście zapraszani z innych miast.

Z czasem Salony tworzone były w innych miastach Polski. Dzięki inicjatywie Centrum Sztuki Kontrast od 2006 roku Bielska Edycja Krakowskiego Salonu Poezji była organizowana w Muzeum w Bielsku-Białej. Od stycznia 2013 roku bielski Salon Poezji organizowany jest w Galerii Bielskiej BWA.

Początek o godz. 11.00. Wstęp wolny.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj