bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 7 marca 2013
  • 9 marca 2013
  • wyświetleń: 1903

Film "Obrazy kobiet w reklamach"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

W sobotę 9 marca odbędzie się spotkanie pt. "Dzień Kobiet - czy mamy co świętować?" Na spotkanie zaprasza Galeria Bielska BWA. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

bwa
Plakat, projekt: Raspazjan


Będzie to druga edycja spotkania poświęconego kobietom. W programie pokaz amerykańskiego filmu dokumentalnego pt. "Delikatnie nas zabijają 3. Obrazy kobiet w reklamach" (1999), według scenariusza Jaen Kilbourne, wykładowczyni akademickiej i autorki książek.

Autorka krytycznie analizuje zawarty w reklamach prasowych i telewizyjnych wizerunek kobiet, wskazując m.in. na uprzedmiotowienie kobiet, seksualizację, pornografię czy przemoc.

Po filmie wykład pt. "O wrażliwości, godności ludzkiej i współodczuwaniu - próba odpowiedzi na pytanie czy to może mieć związek z polityką" - wygłosi Małgorzata Tkacz-Janik, śląska feministka, kulturoznawczyni, nauczycielka akademicka i liderka społeczna.

Organizatorami spotkania są Fundacja Pozytywnych Zmian i Galeria Bielska BWA.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj