bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 21 lutego 2013
  • 1 marca 2013
  • wyświetleń: 7586

Dopijają i... lecą robić zdjęcia!

To bardzo nietypowy blog. Można na nim znaleźć zdjęcia bielszczan, którzy pod wpływem dobrej zabawy wznieśli się na… "wyższy poziom relaksu". Tak przynajmniej twierdzą autorzy bloga dopijamyilecimy.com.

dopijamyilecimy.com
"Przystanek przed hotelem President, 22 czerwca 2011, godz. 19:56" · fot. dopijamyilecimy.com


dopijamyilecimy
fot. dopijamyilecimy.com


blog
Blog dokumentuje osoby, które wzniosły się na "wyższy poziom relaksu" · fot. dopijamyilecimy.com


Blog dopijamyilecimy.com powstał już na początku 2009 roku. Grupa bielszczan kochających uliczną fotografię i nocne życie postanowiła robić zdjęcia tym, którzy zasnęli podczas imprezowania.

- Blog powstał jako wypadkowa naszych kilku fascynacji, którymi są: street foto, najtlajf czy wreszcie sen, zarówno z punktu widzenia ludzkiej fizjologii, jak i humoru sytuacyjnego. Jako zwolennicy imprezowego trybu życia, nie ustajemy w poszukiwaniu miejsc z pozytywną energią, gdzie miło można spędzić czas, bawiąc się na luzie bez coraz popularniejszego chamstwa i braku dobrych manier. Czasami na swej drodze spotykamy ludzi, którzy zagadnienie relaksowania się wznieśli na wyższy poziom i to właśnie oni są bohaterami naszego bloga - wyjaśnia "Dil", autor bloga.

Początkowo blog tworzyły dwie osoby, jednak z czasem projekt rozsrósł się do kilkuosobowego kolektywu, współpracującego na całkowicie niezobowiązujących zasadach. Są to ludzie zarówno z Bielska-Białej, jak i Łodzi, Warszawy, czy też podróżujący globtroterzy.

- Dodatkowo zdjęcia wysyłają do nas inni blogerzy i zupełnie nie znane nam osoby. Powoduje to, że aktualnie zdjęcia z Bielska-Białej są w mniejszości, a na blogu można znaleźć kadry nie tylko z całej Polski, ale i z Niemiec, Holandii, Czech, Japonii czy USA - dodaje "Dil".

Choć zdjęcia bohaterów bloga robione są znienacka, to fotografowie zawsze pytają o zgodę na publikację zdjęcia na fotoblogu. Jak twierdzą, nie zdarzyło się jeszcze, żeby ktoś odmówił.

- Przez blisko 4 lata fotografowaliśmy bardzo szeroki przekrój społeczeństwa i wiemy, że płeć, wiek, status społeczny czy zamożność nie mają znaczenia, gdy sen przychodzi znienacka. Gwoli sprawiedliwości dodamy, że zdjęcia nas samych też można znaleźć na blogu - kończy "Dil".

Blog można znaleźć pod adresem www.dopijamyilecimy.com.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.