Rozrywka

  • 23 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1390

[ZDJĘCIA] Stanisława Celińska z koncertem w BCK

Opowieści o życiu, radości z każdej chwili i mnóstwo wspólnej zabawy - w Bielskim Centrum Kultury w piątek 20 stycznia wystąpiła Stanisława Celińska. Artystka zgromadziła komplet widzów, a po brawach na stojąco publiczność długo nie chciała wypuścić jej ze sceny.

Stanisława Celińska z koncertem w BCK - 20.01.2023 · fot. Bielskie Centrum Kultury


Od początku entuzjastycznie przywitana przez bielską widownię, zaczęła od muzycznej opowieści o tym, że warto "jak najdłużej światem tym się cieszyć", a potem brzmiała muzyka z kolejnych przebojowych płyt: Atramentowej, Malinowej, Jesiennej i wreszcie ostatniej - Przytul.

Skoro publiczność "przez śnieżyce, zawieje, zamiecie" przyszła do niej, obiecała, że postara się "ocieplić" wszystkich widzów.

Ten koncert to nie tylko muzyka, ale także rodzaj muzycznej psychoterapii - o nadziei i miłości. Nic dziwnego, że publiczność szybko "kupiła" panią Stasię, na każde hasło "teraz tańczymy" zamieniając BCK w dancingowy parkiet.

Prawie dwugodzinny koncert to dawka bogatych aranżacyjnie i różnorodnych brzmień. Na scenie 7-osobowy zespół, a muzycznie mieszanka klimatów latynoskich, dancingowych, przedwojennych i poezji śpiewanej spod znaku Grechuty. Nie zabrakło reggae, bluesa a nawet jazzu.

Była piosenka inspirowana poezją Tołstoja z komentarzem, że czasami jeden człowiek potrafi cały naród zohydzić - tak było z Hitlerem, teraz z Putinem, ale mimo wszystko poezja jest wartością, której nie można mieszać z polityką.

W finale aż 3 bisy, a roztańczona Malinowa herbatka, sąsiadowała z poważną Modlitwą o pokój, wywołując taki sam aplauz widowni. Publiczność długo nie chciała wypuścić artystów ze sceny. Pani Stanisława obiecała, że wyjdzie po koncercie podpisywać płyty i rozmawiać, bo jak mówiła, często te rozmową są inspiracją do kolejnych piosenek.

ar / bielsko.info

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.