bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 15 grudnia 2022
  • 17 grudnia 2022
  • wyświetleń: 792

Kolejna edycja akcji "Ciuch w ruch!" w Wilii Sixta i Galerii Bielskiej BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Galeria Bielska BWA zaprasza wszystkich, którzy chcą odświeżyć swoją garderobę, do udziału w bezpłatnej wymianie ubrań w Willi Sixta. Tego dnia dowiecie się również - w teorii i praktyce - jak jeszcze można wykorzystywać starą odzież.

Reklama

ciuchy, ubrania, odzież, wieszaki,
Kolejna edycja akcji "Ciuch w ruch!" w Wilii Sixta i Galerii Bielskiej BWA · fot. Pixabay


Zbliżająca się zima to dobra pora, aby przejrzeć swoją garderobę i oddać nieużywaną odzież. Akcja wymiany ubrań w Willi Sixta wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy cenią sobie wartości zero waste: zamiast wyrzucać ubrania, można wymienić się na zasadzie barteru z innymi osobami. To oszczędność surowców i pieniędzy, a zarazem okazja do znalezienia wyjątkowych ubrań.

Udział w akcji wymiany ubrań jest bardzo prosty. Wystarczy przyjść do Willi Sixta w sobotę 17 grudnia, między godzinami 14.00 a 18.00. Każdy uczestnik powinien przynieść swoje ubrania - ważne, aby były czyste i w dobrym stanie. Następnie można do woli wymieniać się z innymi uczestnikami, samodzielnie ustalając zasady wymiany. Trzeba jedynie pamiętać, że nie można pobierać żadnych opłat. Szczegóły można znaleźć tutaj.

To jednak nie wszystko, co Galeria Bielska BWA wraz z Fundacją „Świat w Naszych Rękach” przygotowała na przedświąteczną sobotę. Przed rozpoczęciem wymiany, o godz. 13.00, placówkazaprasza na wykład Ewy Fodczuk na temat mody cyrkularnej, a dodatkowo o godz. 14.00 oraz 16.00 będzie można wziąć udział w warsztatach, w czasie których poznamy inne sposoby wykorzystania używanych tekstyliów. Ponadto tego dnia w Galerii Bielskiej BWA będzie można zakupić wybrane książki i katalogi wystaw w promocyjnej cenie.

"Ciuch w ruch" - program wydarzenia17 grudnia

Galeria Bielska BWA (ul. 3 Maja 11), Willa Sixta (ul. A. Mickiewicza 24)

  • Godz. 13.00, Willa Sixta - Moda cyrkularna - konieczność czy fanaberia?

Wykład Ewy Fodczuk, artystki i nauczycielki. Wstęp wolny.

  • Godz. 14.00-15.30, Galeria Bielska BWA - Gang pieklaków. Warsztaty szycia maskotek

Warsztaty dla młodzieży i dorosłych, nawiązujące do pracy Michała Frydrycha „Brama Piekieł” (Gang pieklaków), prezentowanej na wystawie „Sezon w piekle”. Podczas warsztatów uczestnicy stworzą własne maskotki symbolizujące emocje i problemy. Prowadzi Karolina Zięba, edukatorka Galerii Bielskiej BWA. Koszt udziału: 10 zł przy przedpłacie, 15 zł w dniu wydarzenia. Informacje, zapisy: k.zieba@galeriabielska.pl

  • Godz. 14.00-18.00, Willa Sixta - wymiana ubrań

Akcja bezpłatnej wymiany ubrań, z towarzyszeniem muzyki. Prosimy o przynoszenie czystych ubrań w dobrym stanie. Uczestnicy akcji wymieniają się odzieżą samodzielnie między sobą.

  • Godz. 16.00-17.30, Willa Sixta - „T-shirty w ruch” - warsztat upcyklingowy

Prowadzi Anna Chęć, edukatorka, trenerka, aktywistka. Prosimy o przynoszenie własnych koszulek lub innych tekstyliów. Udział bezpłatny.

Wydarzenie towarzyszy Festiwalowi Zero Waste pod hasłem „Przeżyj Te Święta bez śmieci!”, organizowanemu przez Fundację „Świat w Naszych Rękach”.

mp / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj