Rozrywka

  • 5 listopada 2022
  • 10 listopada 2022
  • wyświetleń: 1736

Wystawa "Sezon w piekle" w Galerii Bielskiej BWA

Za nami:

Jesienny sezon Galeria Bielska BWA rozpoczyna wernisażem 11. Wystawy Kuratorskiej Bielskiej Jesieni 2022 „Sezon w piekle”, która sprowokuje widzów do refleksji nad piekłem współczesności oraz nad tym, jak szeroko można pojmować granice malarstwa.

Wystawa "Sezon w piekle"  w Galerii Bielskiej BWA
Wystawa "Sezon w piekle" w Galerii Bielskiej BWA · fot. Galeria Bielska BWA


Zaproszony przez galerię do realizacji wystawy kuratorskiej Stach Szabłowski - kurator i krytyk sztuki, wnikliwy obserwator twórczości młodych polskich artystów - zaprosił z kolei do udziału w tym cyklicznym wydarzeniu, nawiązującym do Biennale Malarstwa Bielska Jesień, 18 artystek i artystów, przedstawiając ich malarskie realizacje i proponując spojrzenie na sztukę przez pryzmat pojęcia i wyobrażenia piekła. Piekła pojętego jako wielopoziomowa metafora współczesności.

Stach Szabłowski:
W „Sezonie w piekle” skupiamy się więc na malarstwie operującym oksymoronami, balansującym pomiędzy entuzjazmem i pesymizmem, głoszeniem prawd uniwersalnych i relatywizmu, pragnieniem sensu i wątpieniem w sens, nadzieją i melancholią, szczerością i ironią, wiedzą i naiwnością, zaangażowaniem i brakiem przywiązania. Malarstwie, którego język jest jednocześnie afirmatywny i cyniczny, dekonstruktywny i rekonstruktywny, globalny i lokalny, polityczny i osobisty. Malarstwie, w którym poszukujemy momentu estetycznego. Przed piekłem współczesności nie ma ucieczki. (…)

Tuż przed wernisażem wystawy, który zaplanowano na czwartek, 10 listopada o godz. 18.00, po wystawie będzie oprowadzał kurator Stach Szabłowski (godz. 17.00). W oprowadzaniu wezmą także udział artyści uczestniczący w wystawie, m.in. Olga Dmowska, Michał Frydrych, Bartek Kiełbowicz, Zofia Pałucha, Nikola Linda Strenger, Michał Slezkin, Paweł Ponury Żukowski.

11. Wystawa Kuratorska Bielskiej Jesieni 2022 „Sezon w piekle” obudowana będzie wieloma wydarzeniami, nawiązującymi do sztuki, poezji, filozofii. Galeria zaprasza widzów do udziału w różnorodnych oprowadzaniach po wystawie - będzie m.in. kuratorskie, filozoficzne, w języku ukraińskim, dla seniorów „Srebrny horyzont sztuki”, rodzin z dziećmi - a także na spotkanie z Przemysławem Wielgoszem z jego wykładem „Kolonialne piekło na rajskich wyspach”; szkolenie dla nauczycieli w cyklu „Bliżej sztuki” oraz warsztaty artystyczne w „piekielnej” scenerii.
Więcej o wystawie i programie wydarzeń towarzyszących na stronie galerii >>

Galeria Bielska BWA, 10 listopada - 26 grudnia 2022
„Sezon w piekle”. 11. Wystawa Kuratorska Bielskiej Jesieni 2022

  • Kurator: Stach Szabłowski
  • Artyści uczestniczący w wystawie: Adam Adach, Olga Dmowska, Michał Frydrych, Jakub Gliński, Karolina Jabłońska, Bartek Kiełbowicz, Tomasz Kręcicki, Agata Kus, Monika Misztal, Zofia Pałucha, Cyryl Polaczek, Nikola Linda Strenger, Michał Slezkin, Paweł Susid, Paweł Śliwiński, Janek Zamoyski, Paweł Ponury Żukowski oraz Krzysztof Garbaczewski.
  • Autor identyfikacji wizualnej wystawy: Piotr Grabowski.


Oprowadzanie kuratorskie: czwartek, 10 listopada 2022, godz. 17.00
Wernisaż: czwartek, 10 listopada 2022, godz. 18.00

mp / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj