Rozrywka

  • 16 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1173

Konkurs "Filmujemy Bielsko-Białą" wystartował po raz siódmy

Nakręć film o atmosferze, ludziach, architekturze jednej z pięciu ulic Bielska-Białej - zachęcają Galeria Bielska BWA i Fundacja Młodego Kina, zapraszając do udziału w 7. Konkursie Filmujemy Bielsko-Białą! Konkurs jest przeznaczony zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów - osób zainteresowanych historią miasta, jego różnorodnością i ciekawostkami na jego temat.

Mural Ewy Ciepielewskiej przy ul. Adama Mickiewicza
Mural Ewy Ciepielewskiej przy ul. Adama Mickiewicza · fot. Materiały organizatora


Zgłaszane filmy mogą mieć dowolną formę (fabuła, animacja, dokument, eksperyment); warunkiem jest to, że muszą trwać dokładnie 2 minuty. Każdy uczestnik może wybrać od jednej do nawet pięciu ulic i nakręcić o nich tyle filmów, ile zechce.

W tym roku tematem konkursu są ulice sąsiadujące z Galerią Bielską BWA i Willą Sixta:
  • 3 Maja,
  • Adama Mickiewicza,
  • Henryka Sienkiewicza,
  • Jarosława Dąbrowskiego,
  • Teodora Sixta.


Ten kwartał miasta powstał na przełomie XIX i XX wieku. Obszar obfituje w wiele miejsc, które zainspirują każdego. Znajduje się w nim m.in. zabytkowa Willa Sixta z 1883 roku wraz z otaczającym ogrodem - dziś miejsce wykorzystywane przez Galerię Bielską BWA i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Naprzeciwko willi znajduje się dom słynnego architekta Karola Korna. Obok przebiegają główne szlaki piesze i samochodowe łączące centrum miasta z dworcem PKP i PKS, a dawniej ulicą 3 Maja biegła linia tramwajowa. W kilku miejscach możemy zobaczyć atrakcyjne murale. W okolicy rosną również wieloletnie drzewa, piękne skwery i jest plac Bolesława Chrobrego, uznawany za centrum miasta.

- Jesteśmy przekonani, że zaproponowane ulice staną się tłem (lub bohaterem) ciekawych filmów! Do wygrania są nagrody rzeczowe i finansowe - informują organizatorzy konkursu.

Termin nadsyłania linków do filmów to 12 października 2022 r. do godz. 23.59, na adres: filmujemy-miasta@fmk.art.pl
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 14 października 2022 r. o godz. 18.00 w Galerii Bielskiej BWA.

Szczegóły, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na oficjalnej stronie internetowej konkursu: http://fmk.art.pl/filmujemy-miasta/bielsko-biala/

Konkurs "Filmujemy Bielsko-Białą" wystartował po raz siódmy
Konkurs "Filmujemy Bielsko-Białą" wystartował po raz siódmy · fot. Materiały organizatora

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała, Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj