bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 17 maja 2022
  • 19 maja 2022
  • wyświetleń: 664

Jubileuszowy koncert zespołu "Libra" w Bielskim Centrum Kultury

Za nami:

19 maja o godzinie 18.00 w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej w Bielsku-Białej odbędzie się jubileuszowy koncert 20-lecia powstania zespołu tańca nowoczesnego „LIBRA” z Domu Kultury Włókniarzy.

Jubileuszowy koncert zespołu "Libra" w Bielskim Centrum Kultury
Jubileuszowy koncert zespołu "Libra" w Bielskim Centrum Kultury · fot. DK Włókniarzy


Zespół powstał w 2002 roku w Domu Kultury Włókniarzy. Prezentuje różne formy tańca - począwszy od klasyki, poprzez taniec współczesny, aż po różne rodzaje tańca nowoczesnego, jak hip-hop, new age czy dancehall. Choreografem zespołu jest Izabela Czyżycka - stypendystka Międzynarodowego Programu w Nowojorskiej Szkole Brodway Dance Center. Jej pasją jest taniec, którego tajniki przekazuje swoim podopiecznym już od 20-u lat prowadząc zajęcia w Grupach Baletowych dla najmłodszych dzieci oraz w Zespole Tańca Nowoczesnego „Libra”. Od 2012 roku rolę asystentki w tym zespole przyjęła Marta Gancarz i współpracuje z Izabelą Czyżycką do dnia dzisiejszego.

Na przestrzeni 20 lat zespół miał wiele osiągnięć, m.in. Grand Prix na Festiwalu Zimowe Impresje Taneczne w Hałcnowie, wyróżnienie na Festiwalu Talizman Sukcesu w 2007 roku, III miejsce na Festiwalu Zimowe Impresje Taneczne w Hałcnowie w 2009 roku, III i IV miejsce na Wodzisławskiej Gali Tanecznej „MIX”, II miejsce na Festiwalu Zimowe Impresje Taneczne w 2015 roku, III miejsce na Festiwalu Zimowe Impresje Taneczne w Hałcnowie w 2022 roku.

Zespół brał również udział w licznych przedsięwzięciach m.in. międzynarodowym projekcie „Taniec bez Granic” realizowanym ze Słowacją i Czechami. Uczestniczy także w imprezach odbywających się na terenie miasta Bielska-Białej.

Bilety do nabycia w Domu Kultury Włókniarzy, pok. 16 w godz. 11.00-19.00, szczegółowe informacje: tel. 33 829 76 56.

Jubileuszowy koncert zespołu "Libra" w Bielskim Centrum Kultury
Jubileuszowy koncert zespołu "Libra" w Bielskim Centrum Kultury · fot. DK Włókniarzy

mp / bielsko.info
źródło: DK Włókniarzy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.