bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 4 października 2021
  • 10 października 2021
  • wyświetleń: 650

Koncert "Polska i Europa od madrygału do biesiady" w DK "Mikra"

Za nami:

MIKRA, czyli Dom Kultury w Mikuszowicach Krakowskich serdecznie zaprasza na ostatnie z cyklu "Integracyjnych spotkań z kulturą" wydarzenie - koncert Chóru Hejnał z Mazańcowic, który odbędzie się w niedziele, 10 października o godzinie 16.00.

Koncert "Polska i Europa od madrygału do biesiady" w DK "Mikra"
Koncert "Polska i Europa od madrygału do biesiady" w DK "Mikra" · fot. facebook.com/chorhejnalmazancowice/


Polihymnia to muza rozmiłowania w poezji chóralnej, która stała się inspiracją dla Chóru Hejnał z Mazańcowic. Wydarzenie pn. „Polska i Europa od madrygału do biesiady” będzie koncertem utworów ludowych ze śląska Cieszyńskiego, ale także znanych polskich pieśni biesiadnych oraz charakterystycznych utworów ludowych Czech, Cypru, Katalonii, Włoch, Francji. Zespół wystąpi w tradycyjnych ludowych strojach cieszyńskich.

Koncert "Polska i Europa od madrygału do biesiady" w DK "Mikra"
Koncert "Polska i Europa od madrygału do biesiady" w DK "Mikra" · fot. DK "Mikra"


Chór Hejnał powstał w 1946 r. Obecnym dyrygentem jest Krzysztof Przemyk. Repertuar Chóru obejmuje różnorodne utwory sakralne, świeckie, patriotyczne i ludowe. Zespół bierze czynny udział w życiu kulturalnym regionu i całego kraju. Śpiewa na uroczystościach kościelnych i świeckich. Jest animatorem wielu koncertów na terenie gminy i powiatu. Uczestniczy w regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach. Jest laureatem wielu polskich i międzynarodowych konkursów chóralnych.

WSTĘP WOLNY!

Obowiązują zapisy pod nr tel. 33 816 34 57, 571 229 437 lub mailowo: mikuszowicekrak@mdk.bielsko.pl

mp / bielsko.info, źródło: Dom Kultury w Mikuszowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.