bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 29 września 2021
  • 2 października 2021
  • wyświetleń: 1653

Wyjątkowy koncert poświęcony pamięci ofiar tragicznego pożaru

Za nami:

W sobotę, 2 października o godzinie 17.00 w bielskiej katedrze pw. św. Mikołaja odbędzie się wyjątkowy koncert "Pamiętamy. Będziemy Pamiętać...", poświęcony pamięci ofiar tragicznego pożaru Rafinerii Nafty w Czechowicach-Dziedzicach w 50.rocznicę tego wydarzenia.

Reklama

Wyjątkowy koncert poświęcony pamięci ofiar tragicznego pożaru
Wyjątkowy koncert poświęcony pamięci ofiar tragicznego pożaru · fot. @honkiszpiotr


Koncert odbędzie się w ramach obchodów Dni Kultury Chrześcijańskiej, na które zaprasza Klubu Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Bielski, Andrzej Płonka.

W programie wydarzenia utwory w wykonaniu: Józefa Skrzeka (instrumenty elektroniczne, śpiew), prof. Henryka Jana Botora (organy katedralne), Piotra Brożka (tenor) oraz Sebastiana Gabrysia (baryton). Muzykę napisał Józef Skrzek a teksty poeta Juliusz Wątroba.

Wyjątkowy koncert poświęcony pamięci ofiar tragicznego pożaru
Wyjątkowy koncert poświęcony pamięci ofiar tragicznego pożaru · fot. Powiat bielski


Obchodom Dni Kultury Chrześcijańskiej towarzyszyć będzie także wystawa Michała Kobieli "Pamiętamy. Będziemy Pamiętać..." dostępna do odwiedzenia w październiku i listopadzie na terenie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.