bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 9 września 2021
  • 23 września 2021
  • wyświetleń: 2456

Karaś/Rogucki zagrają w BCK podczas cyklu "Inne brzmienie miasta"

Za nami:

Inne brzmienie miasta to nowy koncertów adresowanych do publiczności, która szuka w muzyce czegoś więcej niż tylko popularnych melodii, choć tych nie zabraknie. BCK zaprasza cenionych artystów ze świata rocka, jazzu, nowoczesnego popu, a z czasem nawet muzyki progresywnej i punkowej. Jako pierwszy w tym cyklu wystąpił w BCK Baranovski, później Daria Zawiałow, we wrześniu czeka nas muzyczne spotkanie z sanah i duetem Karaś/Rogucki, w październiku grają Muniek i przyjaciele.

Reklama

Karaś/Rogucki zagrają w BCK podczas cyklu "Inne brzmienie miasta"
Karaś/Rogucki zagrają w BCK podczas cyklu "Inne brzmienie miasta" · fot. Materiały prasowe


23 września o godzinie 18.00 BCK zaprasza na drugi we wrześniu koncert z cyklu Inne brzmienie miasta. Duet Karaś/Rogucki pojawił się na polskim rynku muzycznym po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. W tym tandemie Kuba Karaś odpowiada za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj współtworzą muzykę.

Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci materiału, który z początkiem 2020 roku ujrzał światło dzienne w formie albumu. Płyta Ostatni bastion romantyzmu ukazała się 14 lutego ub.r. nakładem wytwórni Kayax, znalazł się na niej materiał, który sami artyści opisują jako erotyki motoryzacyjno-katastroficzne. Są to utwory opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Całość przybrała formę mroczną i gęstą, zainspirowaną muzyką lat 80., zimną falą i new romantic.

Płyta ukazała się w momencie, w którym świat zaczęły spowijać ciemne, pandemiczne chmury, a wiele opinii o tym wydawnictwie wskazywało na jego profetyczny charakter. Teraz, kiedy na horyzoncie pojawia się szansa na powrót do wytęsknionej normalności - zespół w Składzie Kuba Karaś, Piotr Rogucki, Wiktoria Jakubowska i Kamil Kryszak wraca i prezentuje nowy singiel i teledysk Bezpieczny lot. Utwór zapowiada o wiele bardziej pozytywny album o tym samym tytule, a artyści mają nadzieję, że ich nowa muzyka okaże się dobrą wróżbą.

mp / bielsko.info

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.