Rozrywka

  • 2 lutego 2021
  • wyświetleń: 3019

Edukacja w BWA - propozycje e-lekcji na temat sztuki

Zapraszamy do korzystania z e-lekcji - nowej formy edukacji Galerii Bielskiej BWA. Program dostosowany do różnych grup wiekowych. Przygotowano intrygujące tematy i bogate materiały ilustracyjne.

edukacja w BWA


Edukacja jest ważnym nurtem działań Galerii Bielskiej BWA. Jej celem jest rozwijanie wrażliwości odbiorcy na sztukę oraz dzielenie się wiedzą i narzędziami pomocnymi w jej zrozumieniu i odczytywaniu. Dotychczasowe formy zajęć jak warsztaty, wykłady i spotkania, nie mogą się odbywać stacjonarnie ze względu na ograniczenia pandemiczne. Ale nadal instytucja może działać wspólnie działać w sieci.

Dokumentacja wystaw oraz bogate zasoby Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA świetnie sprawdzą się jako punkt wyjścia dla e- lekcji prowadzonych zdalnie online. Chcemy ukazać wiele możliwości edukacyjnych płynących z kontaktu ze sztuką współczesną, a wystawy artystów to doskonały materiał edukacyjny do zainicjowania dyskusji o kulturze i historii. Galeria dostosowuje zasięg wiadomości do wieku uczniów.

Zobacz propozycje e-lekcji dla różnych grup wiekowych: http://galeriabielska.pl/edukacja/e-lekcje

Program edukacyjny tworzy zespół osób z dużym doświadczeniem w pracy zarówno z najmłodszymi dziećmi jak i z młodzieżą szkolną czy seniorami. Dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi organizowane są oprowadzania haptyczne oraz przygotowywane są audiodeskrypcje dzieł sztuki.

Zgłoszenia pod mailem: j.stryjewska@galeriabielska.pl przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00

ar / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj