Rozrywka

  • 1 lutego 2021
  • 6 lutego 2021
  • wyświetleń: 2777

Wystawa o kobietach w polskich więzieniach w Galerii B&B

Już od wtorku, 2 lutego można przychodzić do bielskiej Galerii B&B. Znajdziemy tu wystawę Tomasza Juszkiewicza "Poza czasem", opowiadającą o kobietach osadzonych w polskich więzieniach.

Wystawa "Poza czasem" w Galerii B&B
Fotografia z wystawy "Poza czasem" w Galerii B&B · fot. materiały prasowe


Ekspozycja Juszkiewicza jest częścią projektu o polskich więzieniach, który realizuje nieprzerwanie od 2015 roku. Tym razem przygląda się kobietom za kratami. Fotoreportaż powstał w Zakładzie Karnym nr 1 w Grudziądzu - największym więzieniu w Polsce i jednym z 24 przeznaczonych dla kobiet. Jak mówią kuratorzy wystawy, wbrew pozorom jest ona ciepłą opowieścią o tym, że kobieta zawsze jest kobietą, niezależnie od okoliczności.

W listopadzie mogliśmy uczestniczyć w internetowym spotkaniu z fotografem - zapis transmisji tej rozmowy wraz z prezentacją zdjęć wciąż możemy obejrzeć:Więcej o wystawie pisaliśmy w artykule https://www.bielsko.info/rozrywka/25281-wideo-kobieta-w-polskim-wiezieniu-spotkanie-z-fotografem-bielsko-biala

W związku z częściowym poluzowaniem obostrzeń pandemicznych przez rząd, Galeria B&B jest czynna od wtorku do piątku w godzinach 10.00 - 18.00. a także w soboty w godzinach 9.00 - 15.00.

ar / bielsko.info

źródło: Galeria Fotografii B&B

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.