bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 2 września 2020
  • wyświetleń: 1032

Bach Fest 3-6 września w dwóch bielskich kościołach!

Za nami:

Już w dniach 3-6 września w bielskich kościołach odbędzie się Bach Fest. Wysłuchamy kameralnych koncertów muzyki wielkiego kompozytora na instrumenty klawiszowe i smyczkowe.

Festiwal rozpocznie się w czwartek, 3 września w Kościele Zbawiciela w Bielsku-Białej przy pl. Marcina Lutra 12. O godzinie 19.00 festiwal otworzy krakowski kwartet smyczkowy Żeleński String Quartet.

Drugiego dnia festiwalu, w piątek, 4 września czeka nas spotkanie ze sztuką w kościele Zbawiciela. Początek o godzinie 19.00. Zostaną wygłoszone trzy wykłady. Dr Łukasz Barański przedstawi historię powstania Bielskiego Syjonu oraz kościoła Zbawiciela, dr hab. Krzysztof Lukas oraz dr hab. Arkadiusz Bialic przedstawią sylwetki kompozytorów polskich pochodzenia niemieckiego - Józefa Elsnera i Augusta Freyera. Wieczór zakończy się koncertem Anny Firlus (klawesyn) oraz Krzysztofa Firlusa (viola da gamba).

W sobotę, 5 września festiwal przeniesie się do ewangelickiego kościoła im. ks. dra Marcina Lutra, przy ul. Staszica 2. O godzinie 19.00 wystąpi dwóch wirtuozów organów - Krzysztof Lukas oraz Arkadiusz Bialic. W pierwszej części koncertu zabrzmią dzieła organowe kompozytorów niemieckich i włoskich. W drugiej części usłyszymy muzykę kontynuatorów i propagatorów twórczości wielkiego kompozytora: Adolpha Hessego, Augusta Freyera oraz Felixa Mendessohna-Bartholdy'ego.

Festiwal zakończy się w niedzielę, 6 września o godz. 9.30 w kościele Zbawiciela nabożeństwem luterańskim, które zostanie wzbogacone o muzykę instrumentalną w wykonaniu studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie - Natalii Wysockiej (skrzypce) oraz Radosława Kustry (organy).

Organizatorami festiwalu są Fundacja Ars Organi im. Bronisława Rutkowskiego, miasto Bielsko-Biała oraz Parafia ewangelicko-augsburska Bielsko.

Szczegóły: www.arsorgani.pl

bach fest

ar / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.