bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 1 września 2020
  • 11 września 2020
  • wyświetleń: 1441

Koncert na placu: zagra sekstet jazzowy młodych muzyków

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

W piątek, 11 września o 17.30 Galeria Bielska BWA zaprasza na koncert na placu od strony ul. Adama Mickiewicza. Zagra młody sekstet jazzowy. Ich występ będzie towarzyszyć wernisażowi wystawy "Kochajmy naszych artystów cd.”, zorganizowanej z okazji 75-lecia Związku Polskich Artystów Plastyków w Bielsku-Białej. Wstęp wolny!

sextet jazzowy
fot. Jan Drabek


Sekstet jazzowy został założony przez uczniów oraz absolwentów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Młodzi muzycy tworzą oraz odtwarzają współczesną muzykę improwizowaną, a inspiracje czerpią od twórców modern jazzu oraz klasyków muzyki jazzowej. Muzycy od lat grają w wielu zespołach; występy na scenie są dla nich dobrą szkołą kontaktu, zarówno z innymi muzykami, jak i publicznością. W takim składzie, w jakim zaprezentują się podczas jubileuszowego plenerowego wieczoru bielskich artystów, spotykają się po raz pierwszy. Zaprezentują świeże aranżacje jazzowe.

Wystąpią: Hania Stoszek - wokal, Bartłomiej Golec - puzon, Tomasz Greń - saksofon tenorowy, Krystian Gajda - fortepian, Bartłomiej Lucjan - gitara basowa, Mateusz Klyszcz - perkusja.

ar / bielsko.info, źródło: Galeria Bielska BWA

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj