bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 1 września 2020
  • 5 września 2020
  • wyświetleń: 1580

Koncert poezji jidysz Dominiki Bezy-Handzlik przy Cmentarzu Żydowskim

Za nami:

W sobotę, 5 września o godzinie 19.00 Dominika Beza-Handzlik zaprasza na swój autorski koncert „W zielonym drzewie szary popiół”, na który składają się utwory napisane do wierszy poetek języka jidysz. Wydarzenie jest zatytułowane "W zielonym drzewie szary popiół".

beza handzlik


Na koncert „W zielonym drzewie szary popiół” składają się utwory napisane do wierszy poetek języka jidysz. Autorką muzyki do nich jest aktorka i wokalistka, Dominika Handzlik. W koncercie znajdą się polskie tłumaczenia wierszy m.in. Anny Margolin, Rukhl Fishman, Raheli H. Korn, pochodzące z anlotogii poetek jidysz „Moja dzika koza”.

Wszystkie te wiersze cechuje charakterystyczna dla poezji tego kręgu kulturowego sensualność, humor i melancholia. Ważnym wątkiem wybranej do koncertu poezji jest kobiecość, w różnych jej odsłonach i kolorach, bo i jej autorki to poetki a bardzo odmiennych wrażliwościach i życiorysach. Wszystkie jednak na własny, unikatowy sposób dotykają spraw uniwersalnych, niezależnie od szerokości geograficznej i kodu DNA - miłości, tajemnicy skrywanej w każdym człowieku, cyklu ludzkiego życia od rozkwitu do śmierci, próby komunikacji z drugim człowiekiem. W koncercie poezja ta spotyka się z muzyką, inspirowaną zarówno tradycyjną muzyką żydowską, jak i dorobkiem polskiej i europejskiej piosenki literackiej.

Dominice Handzlik towarzyszyć będą wyjątkowi muzycy:
Jacek Obstarczyk, - fortepian, Kamila Drabek- kontrabas, Piotrek Szałajko - instrumenty perkusyjne, Adam Jakubiec - klarnet.

Koncert odbędzie się w Sali Ceremonii przy Cmentarzu Żydowskim w Bielsku-Białej przy ul. Cieszyńskiej 92. Bezpłatne zaproszenia są do odebrania w kasie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w trakcie koncertu zapełnione będzie 50% widowni. Publiczność zobowiązana jest do zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk przy wejściu do sali.

Koncert jest realizowany przy wsparciu finansowym Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Bielska-Białej.

Autorką plakatu wydarzenia jest Aleksandra Czudżak

ar / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.