bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 30 lipca 2020
  • wyświetleń: 2369

Koncertowy sierpień na bielskim Rynku: sprawdź rozkład jazdy

Za nami:

W sierpniu na Rynek w Bielsku-Białej powracają koncerty. Przed nami U2 Tribute Band w wykonaniu New Year's Day, koncert zespołu Eclipse, występ Miss Aichy & Ustronskiego, a także Cumbancheros, który zaprezentuje kubańskie rytmy.

8 sierpnia, godz. 20.00 - koncert EclipseZespół, który podtrzymuje dobre tradycje muzyki granej na żywo. Tworzy go siedmioro profesjonalnych muzyków oraz akustyk - którzy współpracując ze sobą przy wielu projektach, połączyli swoje siły i stworzyli ten projekt muzyczny. Muzycy nie tylko wiernie oddają charakter utworów, ale przede wszystkim prezentują ciekawe, autorskie pomysły wykonawcze. Oryginalne aranżacje, szalone tempa i żywiołowe rytmy to cechy wykonania, który doceni każdy odbiorca.

15 sierpnia, godz. 20.00 - New Year's Day - U2 Tribute BandZespół New Year's Day powstał w 2012 roku z inicjatywy gitarzysty Darka, który swą miłość do U2 postanowił wyrazić dźwiękami. Zaopatrzył się w sprzęt identyczny z tym, którego używa The Edge i rozpoczął poszukiwania muzyków, z którymi mógłby podzielić swoją pasję. Tak trafił na Marcina, który kiedyś szarpał cztery struny. Po kilku próbach doszli do wniosku, że w dwójkę to jednak za mało, więc wznowiono poszukiwania. Wkrótce potem dołączył perkusista Bartek, znajomy Marcina. Brakowało już tylko wokalu. Ale i ten się znalazł. Po jakimś czasie i różnych perturbacjach, skład uzupełnił Rene.
New Year's Day za cel ustanowił sobie przede wszystkim jak najwierniejsze odwzorowanie oryginalnego brzmienia, które usatysfakcjonowałoby najbardziej nawet wymagających fanów U2, ale także propagowanie ich muzyki wśród tych, którzy jeszcze jej nie znają. New Year's Day prezentuje utwory w oryginalnych aranżacjach koncertowych.

22 sierpnia - Miss Aicha & Ustronsky Band gościnne na saxie ŻupańskiMiss Aicha to charyzmatyczna wokalistka z Bielska-Białej, liderka i założycielka zespołu Aicha Magija, uczestniczka telewizyjnych show, takich jak: X-Factor, Must Be The Music, Bitwa na Głosy; finalistka Programu All Together Now. Podczas bielskiego koncertu towarzyszyć jej będą muzycy z Ustronsky Band- zespołu wywodzącego się z Ustronia, laureaci opolskiego konkursu Debiuty. Wspólnie zaprezentują mieszankę utworów coverowych we własnych aranżacjach z dużą dawką pozytywnej energii.

29 sierpnia, godz. 19.00 Cumbancheros i DJ DredBędzie to wieczór kubański. Zagra zespół Cumbancheros, a następnie sceną zawładnie DJ Dred, również w rytmach kubańskich. Imprezę poprowadzi Michał J. Sandecki. Bielscy restauratorzy z Rynku również włączają się w to wydarzenie, organizując liczne atrakcje oraz przygotowując anturaż w stylu kubańskim.

Zespół Cumbancheros prezentuje szeroki repertuar muzyki latynoskiej, wywodzącej się z rejonu Morza Karaibskiego. W repertuarze znajdują się takie utwory, jak: rumba, cha-cha, mambo, salsa i inne. Ciągłe eksperymentowanie i łączenie różnych gatunków salsowych jest oryginalną i emocjonującą propozycją dla publiczności. Z charakterystyczną energią i pasją prezentuje latynoskie standardy, czym zaraża publiczność, skłania do uśmiechu i tańca w gorących rytmach salsy. Jego ideą jest przekazanie pozytywnych wibracji, które ta muzyka stwarza i przenosi, oraz ukazanie jej niezwykle towarzyskiego charakteru.

ar / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.