bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 28 lipca 2020
  • 30 lipca 2020
  • wyświetleń: 1140

Koncert: Riffertone + Filip Kokoszewski w Aquarium

Za nami:

Klubokawiarnia Aquarium odmraża koncerty! Będą to kameralne spotkania muzyczne w gronie znakomitych muzyków zaprzyjaźnionych z Aquarium. W czwartek, 30 lipca o 19.00 wystąpi duet Riffertone i - gościnnie - Filip Kokoszewski.

Riffertone
Duet Riffertone · fot. Riffertone / Facebook


Riffertone to rodzinny duet wywodzący się ze Śląska Cieszyńskiego. Zrodził się spontanicznie z inicjatywy gitarzysty Alberta Kokoszewskiego oraz wokalisty Jarosława Krużołka w 2006 roku.
Muzycy na swoich koncertach prezentują kompozycje sięgające różnych stylistyk (pop,blues, jazz i inne), by każdy odnalazł coś dla siebie.

W 2011 roku formacja zgłosiła swoje utwory do przeglądu zespołów muzycznych „Zrób Głośniej!” organizowanego przez T-mobile i zakwalifikowała się do finału. Jako laureaci konkursu trafili do „Muzycznej Owczarni”, w której szlifowali talenty u boku takich osobowości muzycznych jak: Wojtek Olszak, Kuba Badach, Piotr Cugowski, Wojtek Pilichowski, Marek Raduli czy Tomasz Łosowski. W lipcu 2012 roku duet zdobył pierwsze miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu „Carpathia 2012” w Rzeszowie.

W marcu 2013 roku Riffertone wystąpił w Sali Kongresowej jako support Mick’a Hucknall’a, lidera i wokalisty legendarnej grupy Simply Red, zaś w listopadzie byli supportem polskiej trasy Electric Light Orchestra. W 2014 roku zespół brał udział w 7 edycji „Must be the Music” - dotarł do półfinału.
We wrześniu 2014 roku nakładem wydawnictwa AGORA ukazał się debiutancki album zespołu Riffertone - „Someday, somewhere” zawierający 13 autorskich kompozycji. Producentem płyty był Kuba Badach. W nagraniach udział wzięli: sekcja rytmiczna zespołu Poluzjanci, Wojtek Olszak, Jan Smoczyński, i wiele innych.

Oprócz koncertów autorskich, występował na jednej scenie wraz z Anną Dąbrowską, Natalią Kukulską, Piotrem Cugowskim i Kubą Badachem w aranżowanym przez Jacka Piskorza koncercie „Tribute to Michael Jackson Symfonicznie”.

Wiosną 2018 zespół Riffertone nagrał własnym sumptem kolejną muzyczną pamiątkę, pt. "Senność". Nad całością nagrań, miksów oraz produkcji czuwał Wojtek Famielec. W nagraniach brali udział zaprzyjaźnieni muzycy: Dawid Niziurski, Artur Michalski, Wojtek Famielec. Obecnie zespół zaangażowany jest w promocję nowego minialbumu oraz prace nad nowym materiałem.

Skład zespołu :
Jarek Krużołek - wokal
Albert Kokoszewski - gitara, wokal
Gościnnie wystąpi także perkusista mieszkający na co dzień w Szwajcarii - Filip Kokoszewski.

Bilety:
20 zł - przedsprzedaż
30 zł - w dniu koncertu

W związku z obowiązującymi przepisami, ilość biletów ograniczona!

Goście są proszeni o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w tym m.in. o zachowanie 2-metrowej odległości między słuchaczami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, konsumpcja podczas koncertu zwalnia z obowiązku zakładania maseczki.

ar / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.