Rozrywka

  • 26 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3487

Nowe wystawy w Galerii Bielskiej BWA i Klubokawiarni Aquarium

W piątek, 26 czerwca Galeria Bielska BWA otwiera trzy nowe wystawy. Pierwsza z nich poświęcona jest wybranym filmom, fotografiom i innym obiektom Krzysztofa Maniaka z lat 2017-2020. Druga pod tytułem Poblask, prezentuje ceramiczne obiekty przestrzenne Moniki Dąbrowskiej-Picewicz, Remigiusza Gryta, Jolanty Hermy-Pasińskiej i Adama Soboty. Trzecia wystawa pt. Obcy Błażeja Sobańskiego w Klubokawiarni Aquarium zainauguruje Festiwal Ekodzieło 2020 Klubu Gaja.

Otwarcie wystaw będzie miało miejsce o godzinie 18.00 w otwartej przestrzeni - na placu pomiędzy Galerią Bielską BWA a Teatrem Lalek Banialuka. Samo zwiedzanie wystaw możliwe będzie przy zachowaniu obowiązujących limitów: maksymalnie 25 osób w sali górnej, 15 osób w sali dolnej i 20 osób w Klubokawiarni Aquarium, która po dłuższej przerwie jest ponownie otwarta dla gości.

Po wernisażu galeria zaprasza na koncert na placu, podczas którego zagra zespół Kosmonauci - formacja jazzowa złożona z młodych muzyków, absolwentów i uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej.

Czytaj więcej o wydarzeniu: http://galeriabielska.pl/wydarzenie/natura-i-ceramika-wernisaze-i-oprowadzania-kuratorskie

O wystawachWybrane filmy, fotografie i obiekty Krzysztofa Maniaka z lat 2017-202026 czerwca - 30 sierpnia

Kurator wystawy: Sebastian Cichocki
Wernisaż wystawy: piątek, 26 czerwca, godz. 18.00
Oprowadzanie kuratorskie z udziałem artysty: piątek, 26 czerwca, godz. 17.00

Krzysztof Maniak
Krzysztof Maniak podczas przygotowań do wystawy w Galerii Bielskiej BWA · fot. Krzysztof Morcinek


Prace Krzysztofa Maniaka powstają podczas wędrówek po lasach, łąkach i wzgórzach w Tuchowie (województwo małopolskie, powiat tarnowski), gdzie artysta mieszka i tworzy. Miejsca te są zarówno tłem dla jego działań, jak i dostarczają budulca do tymczasowych instalacji oraz rekwizytów użytych w performansach. Przez ostatnią dekadę Maniak zrealizował setki interwencji, działań na obiektach i akcji: od prostych performansów (wydeptywanie ścieżek, przeciskanie się przez krzaki tarnin, mierzenie odstępów między drzewami za pomocą własnego ciała etc.) po bardziej rozbudowane, wieloetapowe działania (np. ze znalezionymi kośćmi sarny, zakończone ich pochówkiem - Bez tytułu, Sarna, 2017-2018).

Na wystawie prezentowane są różne formy dokumentowania działań mających miejsce w Tuchowie, m.in. fotografie, filmy, teksty literackie, instalacje, obiekty i książka.

Status tych elementów na wystawie jest niejednoznaczny, nie wszystkie z nich można zdefiniować jak autonomiczne dzieła sztuki; nie powstałyby jednak, gdyby nie artystyczna rama działań Krzysztofa Maniaka. Są to obiekty „towarzyszące” i „sąsiadujące”. Razem tworzą nową instalację - wypowiedź o konstruowaniu natury, niemożności wyjścia poza antropogeniczny pejzaż.

Czytaj więcej o wystawie: http://galeriabielska.pl/wystawa/wybrane-filmy-fotografie-i-obiekty-krzysztofa-maniaka-z-lat-2017-2020

Link do pobrania reprodukcji prac: http://galeriabielska.pl/press-room

Poblask26 czerwca - 30 sierpnia

Artyści: Monika Dąbrowska-Picewicz, Remigiusz Gryt, Jolanta Herma-Pasińska, Adam Sobota
Kuratorka wystawy: Lucyna Wylon
Wernisaż wystawy: piątek, 26 czerwca, godz. 18.00
Oprowadzanie kuratorskie z udziałem artystów: piątek, 26 czerwca 2020, godz. 18.30

poblask


Wystawa czworga artystów ceramików: Moniki Dąbrowskiej-Picewicz, Remigiusza Gryta, Jolanty Hermy-Pasińskiej i Adama Soboty, będzie już ósmą wspólną wystawą tej grupy. Punktem wyjścia do realizacji prezentowanych obecnie obiektów/instalacji, było badanie relacji światła i materii ceramicznej, oddziaływania światła na strukturę tworzywa czy kolor i teksturę szkliwa. Inspiracje twórców pochodzą z różnych obszarów życia i idei, z obserwacji natury, przemyśleń duchowych i indywidualnych przeżyć. Sama wystawa jest materialnym efektem nieustannie prowadzonej przez nich rozmowy, której wątki łączą się i rozdzielają, jak ich życie, jak ich twórczość.

Czytaj więcej o wystawie: http://galeriabielska.pl/wystawa/poblask
Link do pobrania reprodukcji prac: http://galeriabielska.pl/press-room

Błażej Sobański - Obcy26 czerwca - 29 lipca 2020

Klubokawiarnia Aquarium, Galeria Bielska BWA
Wernisaż wystawy: piątek, 26 czerwca 2020, godz. 18.00

Błażej Sobański
Błażej Sobański, VII, 2018, akryl, szlagmetal


Wystawa najnowszych prac malarskich Błażeja Sobańskiego, znanego dotąd głównie z mniejszych form - rysunków tuszem na papierze z dodatkiem szlagmetalu.Prezentowane prace przenoszą widza w nierealne światy zapełnione wizerunkami zwierząt, znanych dobrze z ekosystemów naszej planety. Wystawa znajduje się w programie Festiwalu Ekodzieło 2020, organizowanego przez Klub Gaja.

Czytaj więcej o wystawie: http://galeriabielska.pl/wystawa/blazej-sobanski-obcy-1

ar / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj