bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 19 lutego 2020
  • wyświetleń: 2384

Wydarzenia towarzyszące wystawie Bardzo Bobra Wystawa w BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

W Galerii Bielskiej BWA potrwają w najbliższych dniach wydarzenia towarzyszące wystawie "Bardzo Bobra Wystawa". W środę, 19 lutego o godzinie 18.00 odbędzie się wykład Marty Czyż pt. „Sekretne życie Piotra C.” i spotkanie z artystą - autorem wystawy, zaś czwartek, 20 lutego będzie "Dniem Bobra" , w ramach którego odbędą się "warsztaty" i "warszmamy", a także prezentacja ścieżki edukacyjnej.

Piotr C. Kowalski i Inni w BWA w dniach 07.02 - 01.03 prezentują ekspozycję pt. "Bardzo Bobra Wystawa nie bardzo dobrych bobrów i nie tylko". Na wystawie poznamy najnowszą fascynację Piotra C. Kowalskiego - obserwację bobrów. Artysta dokumentuje „twórczą” pracę zmyślnych ssaków. Zobaczymy instalację z bobrzymi „rzeźbami” oraz obrazy malowane przez naturę.

Wystawie prac, obiektów i instalacji Piotra C. Kowalskiego towarzyszy wiele wydarzeń związanych z twórczością poznańskiego artysty, jego działaniami w naturze oraz z warsztatami ekologicznymi, jakie realizował z młodzieżą. Tytułowe bobry są cichymi bohaterami wystawy, na której artysta wyeksponował ich „rzeźbiarską”, twórczą pracę, powstałą nad brzegiem stawu i w jego głębi, nieopodal pracowni artysty w wielkopolskiej wiosce. Piotr C. Kowalski przedstawia także dokumentację fotograficzną i filmową swoich działań oraz dokonań bobrzej rodziny. Na wystawie są także rysunki i prace malarskie związane z bobrami, powstałe podczas warsztatów ze studentami i dziećmi.

Harmonogram wydarzeń towarzyszących wystawie:19 lutego, godzina 18.00 - wykład Marty Czyż pt. „Sekretne życie Piotra C.” i spotkanie z artystą

20 lutego - Dzień Bobra

  • Godzina 13.00 - warsztaty i warszmamy - prowadzenie: Piotr C. Kowalski - godz. 13.00


W trakcie 2,5-godzinnych zajęć Piotr C. Kowalski najpierw zaprezentuje krótki wykład pt. „Obrazy można malować wszystkim, także farbami” (Max Ernst), następnie przedstawi krótką historię sztuki malarstwa z uwzględnieniem „Martwych natur” i „Żywych natur” na podstawie reprodukcji prac z przestrzeni wieków oraz zaprezentuje własną twórczość w tej dziedzinie.

Obrazy nie będą malowane farbami tylko owocami i warzywami. Obrazy nie będą malowane pędzlami i szpachlami, tylko rękami. "Farby" będą jadalne.

Uczestnicy: przedział wiekowy od 8 do 80 lat. Warsztaty adresowane są do indywidualnych uczestników (nie grup zorganizowanych. Zapisy w sekretariacie Galerii Bielskiej BWA od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, pod tel.: 33 812 58 61. Ilość osób ograniczona do 20. Warsztaty są bezpłatne.

  • Godzina 15.00 - „Dobrze panie Bobrze w Krasnogrudzie” - ścieżka edukacyjna, prezentacja: Jacek Bożek


Więcej informacji TUTAJ

ar / bielsko.info, źródło: Galeria Bielska BWA

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj