bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 15 kwietnia 2012
  • 19 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 2193

Licealiści i artyści dla hospicjum

Za nami:

Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Bielsku-Białej organizuje kolejne wydarzenie na rzecz budowy hospicjum Jana Pawła II. Koncert i licytacja - 19 kwietnia o godz. 17.45 - przeznaczone są dla wszystkich mieszkańców miasta, którzy chcą posłuchać pięknych piosenek, zakupić oryginalne prace profesjonalnych artystów lub atrakcyjne przedmioty i bibeloty, a uczniom i nauczycielom szkoły przekazać pieniądze, które zasilą konto budowy hospicjum.

Licealiści i artyści dla hospicjum
Dla hospicjum wystąpią artyści. · fot. UM Bielsko-Biała


Licealiści i artyści dla hospicjum
fot. UM Bielsko-Biała


Licealiści i artyści dla hospicjum
Odbędzie się także licytacja. · fot. UM Bielsko-Biała


W ubiegłym roku, w ten sposób szkoła pozyskała niebagatelną kwotę - 7,5 tys. zł. Do tej pory (w ciągu pięciu lat) przekazała Salwatoriańskiemu Stowarzyszeniu Hospicyjnemu (budowniczemu hospicjum) 35 tys. zł. Wszystkie działania prowadzi w ramach programu „Pola Nadziei”, który promuje ideę ruchu hospicyjnego.

Aktorzy Teatru Polskiego w Bielsku-Białej: Marta Gzowska - Sawicka (śpiew) i Rafał Sawicki (śpiew i gitara), kompozytor Krzysztof Maciejowski (skrzypce) i kontrabasista Eugeniusz Kubat przygotowują koncert „Piosenki optymistyczne”. Artyści bez wahania przyjęli zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu. liczymy, że nie zawiedzie także publiczność. W programie znajdą się piosenki, które tak lubimy, m. in. Czesława Niemena i Marka Grechuty, Grzegorza Ciechowskiego i Leonarda Cohena.

Na publiczność czeka jeszcze licytacja prowadzona przez lidera ratowników górskich w Beskidach - Jerzego Siodłaka, naczelnika Grupy Beskidzkiej GOPR. Florian Kohut, Krzysztof Czader i Bogdan Frymorgen to tylko niektóre nazwiska artystów, którzy zechcieli przekazać swoje prace na aukcję. Najniższa cena wywoławcza to tylko 20 złotych! Dla publiczności przygotowano także m.in. darmowe bilety do kina i Teatru Banialuka, zaproszenia do kawiarni i restauracji.

Współorganizatorem koncertu jest Teatr Polski i Centrum Sztuki Kontrast w Bielsku-Białej.

new / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.