Rozrywka

  • 20 stycznia 2012
  • 26 stycznia 2012
  • wyświetleń: 3889

Film z 1933 roku w kinie Helios

Za nami:

26 stycznia o 19.30 w bielskim Heliosie obecnie się specjalny pokaz filmu "Jego ekscelencja subiekt". Będzie on połączony ze spotkaniem z Marcinem Szczygielskim autorem książki „Poczet królowych polskich” poświęconej przedwojennej aktorce Inie Benicie. Całość poprowadzi Tomasz Raczek.

Ina Benita
Ina Benita


"Jego ekscelencja subiekt" to polski film z 1933 roku w reżyserii Michała Waszyńskiego. W rolach głównych zagrali: Ina Benita, Eugeniusz Bodo oraz Mieczysława Ćwiklińska.

Piękna Ania zakochuje się z wzajemnością w ubogim subiekcie Jurku, podającym się zresztą (w wyniku pewnego nieporozumienia) za radcę Chełmońskiego. Rodzice Ani stojący na progu bankructwa pragną wydać córkę bogato za mąż. Na przyszłego zięcia wybierają ku przerażeniu dziewczyny podstarzałego gbura - o tym co dalej przekonacie się podczas seansu.

Wspólnie z kinem Helios zaprosiliśmy Was do udziału w konkursie. Pojedynczy bilet na wspomniany pokaz i spotkanie wygrała Edyta. Gratulujemy. Informacja o sposobie odebrania zaproszenia została wysłana mailem.

Pytanie konkursowe: Jakie było prawdziwe imię i nazwisko Iny Benity?

Odpowiedź: Janina Ferrow-Bułhak

new / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Helios" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Helios

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Helios" podaj