Rozrywka

  • 31 marca 2017
  • 5 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 1803

Przegląd Filmowy "Helios OFFy" - przewodnik po filmowym podziemiu

Za nami:

Kino Helios zaprasza na seanse w ramach najnowszego filmowego cyklu - "Helios OFFy", pierwszego przewodnika po kinowym podziemiu. Seanse inaugurujące projekt odbędą się 5 kwietnia o godzinie 18.00, za bilet widzowie zapłacą tylko 15 złotych!

Konkurs- W ramach tego wyjątkowego przeglądu zaprezentujemy różnorodne filmy: te, które zdobywały już nagrody na festiwalach kina niezależnego, premiery uznanych już twórców oraz najciekawszych przedstawicieli gatunku - informują organizatorzy.

Całość będzie stanowić aż dwanaście tytułów pogrupowanych w kategorie. Cykl powstał we współpracy z Michałem Kołdrasem, właścicielem portalu Kinoamatorskie.pl, który zrzesza twórców kina offowego.

- Ten przegląd będzie doskonałą okazją, aby udowodnić, że polskie kino niezależne dysponuje potencjałem, który jest w stanie zachwycić nawet najbardziej wymagającego widza. To najlepszy czas, żeby filmowy underground pokazał swoją siłę na ekranach multipleksów i bardzo się cieszę, że stanie się to właśnie w kinach Helios - mówi Michał Kołdras.

Każde spotkanie będzie składało się z projekcji zestawu specjalnie dobranych na tę okazję niezależnych tytułów z filmowym wprowadzeniem. Każdy widz otrzyma ponadto kupon konkursowy, za pomocą którego będzie mógł zagłosować na wybrany film i podać krótkie uzasadnienie swojej decyzji. Na twórcę wygranego filmu oraz autora najciekawszego uzasadnienia czekają nagrody - dwudniowy pobyt w hotelu Alpin w Szczyrku!

Wśród tytułów zaprezentowanych podczas pierwszej edycji filmowego cyklu - Helios OFFy znajdzie się "Oblitus: Rise of the Forgotten" w reżyserii bielszczanina Adama Aljovića. Film krótkometrażowy przedstawia epizod z czasów II wojny światowej z udziałem polskich żołnierzy służących w US Army. Obraz ubiega o Oscara 2017 w kategorii „krótkometrażowy film aktorski”. Jego twórcy liczą, że zostanie zauważony na pierwszym festiwalu kwalifikacyjnym, który odbędzie się w kwietniu w Tokio.
Zaprezentowany zostanie również film „Więź” (reż. Mateusz Dettlaff) - historia o dziewczynie, która po traumatycznym wydarzeniu mającym miejsce w jej życiu trafia do ośrodka psychiatrycznego. Tam, nie mogąc się odnaleźć poznaje tajemniczą ale i pewną siebie Klarę, w której widzi nadzieję do dalszego życia i znalezienia szczęścia…

Natomiast „Śledztwo. The inquest” (reż. EnaKielska) opowiada historię prywatnego detektywa, który przyjeżdża do Miasta, by rozwiązać mroczną tajemnicę seryjnych zaginięć jego mieszkańców. Po drodze spotyka dziwnych nieznajomych. Czy uda mu się zmierzyć z niebezpieczeństwem
i dotrzeć do prawdy?

Seanse rozpoczynające projekt odbędą się 5 kwietnia o godzinie 18.00 w sieci kin Helios między innymi w Bielsku-Białej (w Galerii Sfera). - Film będzie można zobaczyć w formacie, z myślą o którym został nakręcony - zachęca reżyser Adam Aljović. Po pokazie odbędzie się spotkane z reżyserem filmu Adamem Aljovićem.

- Kino niezależne to według nas niedocenione uniwersum filmowe, szczególnie w kontekście sieci multipleksów. Dzięki naszej inicjatywie ta sytuacja ulegnie zmianie! Wraz z nowym cyklem wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom twórców kina OFF-owego, którzy chcą się pojawić w przestrzeni kinowej, jak i tych widzów, których trawi głód rzeczy nowych, eksperymentalnych, mocnych i ciekawych. To właśnie w ramach projektu Helios OFFy obie strony będą się mogły spotkać, a płaszczyzną wspólnej relacji będą niszowe filmy, które w aurze tajemniczości i awangardy wyjdą na moment z podziemia - mówi Monika Adamiecka, Szefowa Projektu.

Przegląd Filmowy "Helios OFFy"

BM / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Helios" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Helios

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Helios" podaj