Rozrywka

  • 24 sierpnia 2016
  • 25 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 2603

Galeria Bielska BWA: zaproszenie na finisaż wystawy Pokaz 4

Za nami:

Galeria Bielska BWA zaprasza na finisaż wystawy "POKAZ 4. - Kolekcja Sztuki Galerii Bielskiej BWA", który odbędzie się w czwartek, 25 sierpnia o godz. 17.00.

- Przez całe wakacje prezentowaliśmy wybrane prace 67 artystów polskich i trzech czeskich, które trafiły do naszej kolekcji w ostatnich latach. Są wśród nich prace artystów bardzo głośnych, ale też i mniej znanych; wszystkie tworzą ciekawą narrację o egzystencji człowieka i konfrontacji stworzonej przez niego kultury z doskonałością natury. Ekspozycja jest "gęsta", wątki przeplatają się i łączą, tworząc różne konteksty, także dla prac abstrakcyjnych. W trakcie oprowadzania kuratorskiego, na które serdecznie zapraszam, kilka tematów do dyskusji podejmę wraz z artystami, którzy zapowiedzieli swój udział. Liczę na obecność Państwa - mówi Agata Smalcerz, kuratorka wystawy.

Po raz pierwszy zostanie zaprezentowana seria koszulek z reprodukcjami prac z kolekcji. Na początek będą to dwa obrazy: "Źrenica" Andrzeja Urbanowicza z 1997 roku oraz "The End" Małgorzaty Rozenau z 2011 roku. Ten sam motyw pojawi się także na torbach płóciennych. Koszulkę z reprodukcją "The End" zaprezentuje osobiście autorka pracy.

Małgorzata Rozenau
Małgorzata Rozenau w koszulce z reprodukcją swojej pracy · fot. BWA Bielsko-Biała


Limitowana seria T-shirtów z reprodukcjami prac dostępna jest w kilku kolorach i różnych rozmiarach.
Cena koszulki - 60 zł, torby - 45 zł. Podczas finisażu w czwartek 25 sierpnia - ceny promocyjne koszulek - 50 zł i toreb - 40 zł

W programie finisażu także:
  • inauguracja projektu Michała Hyjka, w którym posiadacze smartfonów będą mogli obejrzeć prezentowane na wystawie obrazy z kolekcji dzięki otwartej, bezpłatnej strefie informacji - DOTKNIJ SZTUKI BWA,
  • koncert w Klubokawiarni Aquarium - Sławomir Pezda / Mateusz Gawęda Duo.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj