Rozrywka

  • 2 kwietnia 2016
  • 14 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 1976

Festiwal Euroshorts w Bielsku-Białej

Za nami:

Euroshorts jest festiwalem filmów krótkometrażowych i twórczej reklamy. Istnieje od 1992 roku. Jego organizatorem jest Fundacja Młodego Kina - niezależny ośrodek kultury filmowej, której głównym celem jest wspieranie i wyróżnianie młodych filmowców z całego świata.

Europejski Festiwal Filmowy - replika w Bielsku-Białej odbędzie się od wtorku do czwartku (12-14 kwietnia) od godziny 18.00.

Jak co roku w programie projekcji znajdą się filmy nagrodzone i wyróżnione w konkursie międzynarodowym w kategoriach filmu fabularnego, dokumentalnego, eksperymentalnego i animowanego, a także pokazy twórczych filmów reklamowych - wśród nich słynna taśma „Amerykański Film Reklamowy” z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Premiera festiwalu miała miejsce w listopadzie 2015 roku równolegle w Gdańsku, Warszawie i Katowicach. Do czerwca 2016 roku replika festiwalu prezentowana jest w wielu polskich miastach, w Galerii Bielskiej BWA po raz 13.

Komentarz do prezentacji wygłosi Przemek Młyńczyk - reżyser, dyrektor artystyczny festiwalu. Organizatorem „Euroshorts” jest Fundacja Młodego Kina w Warszawie, która w zeszłym roku obchodziła 25-lecie swojej działalności.

Ceny biletów: jednodniowy - 7 zł; karnet trzydniowy - 15 zł

Festiwalowi towarzyszy druga edycja konkursu z nagrodami pod hasłem „Filmujemy Bielsko-Białą”, w którym chętni amatorzy filmowcy realizują 2-minutowe filmy o wybranych ulicach miasta. Do wyboru w tegorocznym konkursie są ulice w Bielsku: Teodora Sixta, Karola Korna, Zygmunta Krasińskiego; w Białej: Grażyńskiego, Podwale, Gazownicza. Linki do filmów można nadsyłać do 9 kwietnia. Wręczenie nagród nastąpi 12 kwietnia o godz. 18.00 podczas pokazów „Euroshorts 2015” w Galerii Bielskiej BWA.

Euroshorts w Bielsku-Białej

BM / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj