bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 29 marca 2016
  • 23 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 1762

Pokolenie Y na obrazach w BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Od 1 do 24 kwietnia w Galerii Bielskiej BWA będzie można oglądać obrazy Sylwestra Chrapowicza. Tematem przewodnim wystawy jest Pokolenie Y.

Sylwester Chrapowicz
Sylwester Chrapowicz, Zakupy Arkadia Warszawa


Artysta w swoich pracach łączy bogactwo ornamentyki zaczerpnięte ze średniowiecznych kodeksów ze stylistyką współczesnej reklamy, odnosząc się krytycznie do wszechobecnego konsumpcjonizmu. Celem jego twórczości jest uchwycenie socjologicznych i ekonomicznych zmian zachodzących w Polsce na przestrzeni ostatniej dekady, gdy nowoczesne nośniki medialne zastępują relacje międzyludzkie. Uchwycony kadr w obrazach przedstawia realne sytuacje np. robienia zakupów, pisania smsów, posługiwania się smartfonem. Przepisane na obrazach nazwy marek spełniają kilka funkcji: określają czas, miejsce, trendy w modzie, pokazują wszechobecną reklamę, globalność rynku, a w połączeniu z ornamentem i nasyconym kolorem odzwierciedlają atmosferę galerii handlowej. Ma się wrażenie, że dzisiejsze galerie handlowe to współczesne kościoły, które zamiast życia wiecznego, oferują życie w luksusie i dobrobycie, tu i teraz.

Sylwester Chrapowicz
Sylwester Chrapowicz, Zakupy Galeria Biała Białystok


Sylwester Chrapowicz (ur. 1973) - socjolog i pedagog. Jego pasją jest malarstwo, film i fotografia. Sztuk plastycznych uczył się w Izraelu. Wystawiał swoje prace w kraju i za granicą. Uczestnik finałowej wystawy 42. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2015".

BM / bielsko.info, źródło: Galeria Bielska BWA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj