bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 19 października 2011
  • 20 października 2011
  • wyświetleń: 1901

Koncert i promocja książki w BCK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Beskidzkie Centrum Kultury" podaj

Za nami:

Zapraszamy na koncert Adama Makowicza oraz Andrzeja Chorosińskiego. Odbędzie się on w ramach XII Festiwalu Muzyki Organowej 20 października o 18.00 w Bielskim Centrum Kultury.

Makowicz okłądka


Bilety są w cenach: 20 zł (normalne), 10 zł (emeryci, dzieci, młodzież szkolna). Rezerwacja telefoniczna: +33 8281645 (w godz. 7.15-15.00)

Koncertowi będzie towarzyszyć pierwsza prezentacja najnowszej książki Marka Strasza zatytułowanej "Grać pierwszy fortepian. Rozmowy z Adamem Makowiczem". To biografia w formie wywiadu-rzeki, która udowadnia, że jeśli bardzo czegoś pragniemy, możemy osiągnąć cel, pokonując nawet największe przeszkody. Więcej informacji w załączniku oraz na stronie www.jazzowisko.pl.

Adam Makowicz - bohater nowej książki, która ukazała się w serii Ludzie Świata Muzyki - ujawnia swoją burzliwą biografię w rozmowie-rzece, jaką przeprowadził z nim jego menedżer Marek Strasz.

Ta niesamowicie motywująca książka udowadnia, że jeśli czegoś bardzo pragniemy, możemy osiągnąć cel, pokonując nawet największe przeszkody. Adam Makowicz komentuje to w następujący sposób: „Ja zawsze wiedziałem, czego chcę. Zawsze walczyłem ze wszystkimi dookoła, którzy uważali, że są ważniejsze rzeczy do zrobienia. Uważałem, że najważniejsza rzecz jest jedna, czyli muzyka i praca nad tą muzyką. I wszystko temu podporządkowywałem”.

Makowicz został pianistą jazzowym na przekór rodzicom, nauczycielom i tym, dla których jazz był niechcianą muzyką wykonywaną przez ludzi marginesu, wręcz kakofonią, która może powodować zmanierowanie, a nawet wpływać negatywnie na psychikę. Nie zraził się faktem, że nikt wtedy nie uczył jazzu, a on sam nie miał dostępu do profesjonalnych materiałów.

Zaletą książki „Grać pierwszy fortepian...” jest fakt, iż zawarta w niej opowieść o początkach i rozwoju jazzu to wyjątkowa relacja naocznego świadka i uczestnika tych wydarzeń, a nie tylko zbiór suchych faktów. Adam Makowicz w gawędziarskim stylu odpowiada na pytania związane ze swoimi polskimi i zagranicznymi występami. Wspomina również współpracę z różnymi artystami, m.in. Leszkiem Możdżerem, Andrzejem Kurylewiczem, Zbigniewem Namysłowskim oraz Wojciechem Młynarskim. Walorem tej publikacji są też wzbogacające ją wypowiedzi osób, które znają Makowicza. Należą do nich np.: Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Piotr Paleczny czy Janusz Muniak.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Beskidzkie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Beskidzkie Centrum Kultury" podaj