bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 2 marca 2023
  • 21 marca 2023
  • wyświetleń: 2728

Inteligentne przejście w Bielsku-Białej? Możemy mieć je za darmo

Biesko-Biała bierze udział w konkursie „Inteligentne Przejście” organizowanym przez Orange Polska. O wygranej zadecydują mieszkańcy, głosując za pośrednictwem strony internetowej. W trzech zwycięskich miastach Orange przekształci po jednym niebezpiecznym przejściu dla pieszych w dużo bezpieczniejsze, aktywne przejście „smart”. Głosowanie online trwa do 28 marca.

Reklama

Bielsko-Biała ma szanse na inteligentna przejście. Trwa głosowanie
Inteligentne przejście w Bielsku-Białej? Możemy mieć je za darmo · fot. MZD Bielsko-Biała


- W Bielsku-Białej, jeśli wygramy, zmodernizujemy przejście przy skrzyżowaniu ulicy Michała Grażyńskiego z ulicą Stefana Okrzei. Głosować na Bielsko-Białą mogą wszyscy bez względu na to, gdzie mieszkają. Każdy głos się liczy. Wystarczy wejść na stronę konkursu http://www.inteligentneprzejscie.pl i postąpić zgodnie z instrukcją. Duże i małe miasta mają równe szanse na wygraną, bo organizatorzy przypisują głosom na każde miasto odpowiednią wagę, proporcjonalne do liczby jego mieszkańców - informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Jak działa inteligentne przejście? Czujniki ruchu wykrywają pieszego już z odległości kilkunastu metrów i natychmiast aktywują świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą. Specjalny system doświetlania sprawia, że przechodzący są lepiej widoczni dla kierowców. Z kolei sygnały dźwiękowe ostrzegają mniej uważnych pieszych, że zbliżają się do pasów.- Już ponad sto miast w Polsce korzysta z inteligentnych rozwiązań, w tym z przejść dla pieszych „smart”. Nowe technologie mogą zwiększyć bezpieczeństwo również w Bielsku- Białej, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich do głosowania w konkursie „Inteligentne przejście” - apeluje MZD.

Według statystyk Komendy Głównej Policji w 2021 roku w Polsce na przejściach dla pieszych doszło do ponad 2 300 wypadków, w których zginęły 153 osoby, a 2275 zostało rannych. Większość z nich miała miejsce jesienią i zimą, kiedy widoczność przy wcześnie zapadającym zmierzchu mocno się pogarsza. Znacznej części z tych wypadków można było zapobiec.

Bielsko-Biała ma szanse na inteligentna przejście. Trwa głosowanie
Inteligentne przejście w Bielsku-Białej? Możemy mieć je za darmo · fot. MZD Bielsko-Biała

mp / bielsko.info

źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.