Reklama

Gorce tematy

  • 26 stycznia 2024
  • wyświetleń: 2226

[WIZUALIZACJE] Tak może wyglądać osiedle na Sarnim Stoku. Nagrodzono trzy koncepcje

Bielsko-Bialskie TBS oraz oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich zorganizowali konkurs na koncepcję architektoniczną osiedla na Sarnim Stoku. Wpłynęło 25 prac, z czego nagrodzone zostały trzy.

Trzy nagrodzone koncepcje architektoniczne osiedla na Sarnim Stoku · fot. Archistudio Małgorzata Pilinkiewicz i Tomasz Studn, Simply Architekt Anna Dobczyk, Mateusz Witkowski, M.O.C. Architekci sp. z o. o. sp. k.


Bielsko-Bialskie TBS planuje budowę około 190 mieszkań na wynajem dla osób o średnich dochodach. Ma się ono mieścić na terenie przekazanym spółce przez miasto - mieściły się na nim do niedawna ogródki działkowe.

- Założyliśmy, że ma to być wyjątkowe osiedle, skoro wyjątkowe jest miejsce - ludzie tu odpoczywali, relaksowali się. Chcemy budownictwa społecznego, które też będzie tym celom służyć, tworząc osiedla nie tylko do zamieszkania, ale też do relaksu, do nawiązywania kontaktów międzysąsiedzkich, międzypokoleniowych. Chcemy tam stworzyć świetlicę dla dzieci, ale też klub seniora. Wszystkie te funkcje chcieliśmy połączyć w jedno i wtedy stwierdziliśmy, że nie możemy zrobić projektu opartego tylko i wyłącznie na założeniach przetargowych - mówiła prezeska BBTBS Ewa Kamińska na uroczystości wręczenia nagród.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprojektowanie nie tylko budynków, ale też miejsc postojowych, świetlicy środowiskowej dla dzieci i klubu dla seniorów.

Pierwsza nagroda, w wysokości 25 tys. złotych, trafiła do zespołu projektowego Archistudio Małgorzata Pilinkiewicz i Tomasz Studniarek. Druga - w wysokości 15 tys. zł - do zespołu Simply Architekt Anna Dobczyk, Mateusz Witkowski, a trzecia (10 tys. zł) do M.O.C. Architekci sp. z o. o. sp. k. w składzie Ewa Janik, Błażej Janik, Łukasz Gawlas, Małgorzata Karolak-Góra, Klaudia Kwaśny, Karolina Supron.

Bielsko-Bialski TBS będzie teraz negocjował umowę z projektantami, ustalał termin wykonania właściwego projektu i potem przygotowywał wnioski kredytowe do Banku Gospodarstwa Krajowego. Cała ta procedura powinna zająć około roku.

kr / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Osiedle Sarni Stok" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Osiedle Sarni Stok

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Osiedle Sarni Stok" podaj