Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 28 listopada 2019
  • 8 grudnia 2019
  • wyświetleń: 18225

[ZDJĘCIA] Pampalini i hipopotam na szlaku „Bajkowe Bielsko-Biała”

5 grudnia na skwerze przy ul. Bohaterów Warszawy, w pobliżu zabytkowego bielskiego Ratusza, została odsłonięta kompozycja rzeźbiarska prezentująca postaci z serialu „Pampalini łowca zwierząt”.

Pampalini i hipopotam na szlaku „Bajkowe Bielsko-Biała” - 5.12.2019 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


Wokół rzeźby utworzono mały placyk z ławeczkami. Jest to kolejny element w przestrzeni naszego miasta, który wraz z istniejącymi figurami Reksia oraz Bolka i Lolka tworzy szlak postaci bajkowych z bielskiego Studia Filmów Rysunkowych.

Rzeźbę zaprojektowała i wykonała uznana bielska artystka Lidia Sztwiertnia. Warto podkreślić, że na każdym etapie powstawania rzeźby wsparciem i radą służył autor postaci z serialu o Pampalinim Bronisław Zeman.

Pampalini, bohater serialu, który powstał w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych, został uwieczniony na modelu wraz z hipopotamem, który pojawia się w jednym z odcinków kultowej serii. Podobnie jak w kreskówce, nieustraszony łowca zwierząt ucieka przed uśmiechniętym zwierzakiem.

Na rok 2020 jest planowana realizacja kolejnej rzeźby, tym razem nawiązującej do serialu „Porwanie Baltazara Gąbki”.

Pampalini łowca zwierząt
Pampalini łowca zwierząt - projekt pomnika · fot. UM Bielsko-Biała

ab, BM / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.