bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 7 grudnia 2016
  • 8 grudnia 2016
  • wyświetleń: 8556

Słabe zainteresowanie wydarzeniami organizowanymi przez lokalny KOD

Coraz mniejszym zainteresowaniem cieszą się wydarzenia organizowane przez Komitet Obrony Demokracji "Podbeskidzie". Na ostatniej pikiecie ws. nowelizacji ustawy o zgromadzeniach publicznych pojawiło się zaledwie kilkanaście osób.

Manifestacja w obronie demokracji - 12.12.2015
Manifestacja w obronie demokracji - 12.12.2015 · fot. bielsko.info


Komitet Obrony Demokracji działa w Bielsku-Białej od końca 2015 roku. Na pierwszej manifestacji, która odbyła się na placu Bolesława Chrobrego, pojawiło się kilkaset osób. Od tego czasu KOD Podbeskidzie sukcesywnie organizował w naszym mieście demonstracje. Pikietowano "w obronie Trybunału Konstytucyjnego", "w obronie mediów" i "praw kobiet". Komitet Obrony Demokracji zorganizował własne obchody święta Konstytucji 3 Maja oraz Narodowego Święta Niepodległości.

Na ostatnim wydarzeniu, pod którym podpisał się KOD Podbeskidzie, pojawiło się zaledwie kilkanaście osób. Flash mob w sprawie ws. nowelizacji ustawy o zgromadzeniach publicznych na placu Bolesława Chrobrego okazał się klapą. Lokalne struktury Komitetu Obrony Demokracji długo zastanawiały się, czy w stolicy Podbeskidzia zorganizować "Strajk Obywatelski", który ruch Mateusza Kijowskiego współorganizuje w wielu polskich miastach w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego.

- Czy znowu przyjdzie 20 osób? - pyta ironicznie sympatyczka KOD-u na Facebook'u. - Przykro mi, ale to fakt, że jest nas coraz mniej i to źle wygląda - dodaje inny internauta w zamkniętej grupie "KOD Bielsko-Biała" na portalu społecznościowym.

W środę 7 grudnia na spotkaniu działaczy Komitetu Obrony Demokracji Podbeskidzie podjęto decyzję o organizacji "Strajku Obywatelskiego" w Bielsku-Białej. Głównym organizatorem nie będzie jednak KOD, a mieszkańcy Bielska-Białej. Pikieta odbędzie się 13 grudnia na placu Bolesława Chrobrego. Początek o godzinie 17.30.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.