bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2021
  • 15 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 4635

Na placu Chrobrego protestowali przeciwko "lex TVN"

We wtorek w całej Polsce odbyły się protesty przeciwko "lex-TVN" pod hasłem "Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska", zorganizowane przez Komitet Obrony Demokracji. W Bielsku-Białej pikieta odbyła się na placu Chrobrego.

Na placu Chrobrego protestowali przeciwko "lex TVN"
Na placu Chrobrego protestowali przeciwko "lex TVN" · fot. Biuro Poselskie Mirosławy Nykiel


Protest na bielskim placu Chrobrego miał charakter spontaniczny. Mieszkańcy regionu przynieśli na pikietę flagi Polski i Unii Europejskiej oraz tablice z hasłami "Wolne media", które w bezpośredni sposób nawiązywały do ustawy "lex-TVN". W sumie protesty odbyły się w 90 miastach w całej Polsce. W Warszawie odbył się główny protest, w którym wzięli udział parlamentarzyści opozycji związani z Bielskiem-Białą.

Loading...
Dzisiaj Sejm RP zajmie się projektem ustawy "lex-TVN". Projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, przygotowany przez Prawo i Sprawiedliwość, zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego. Zdaniem wielu dziennikarzy, ekspertów i polityków opozycji projekt jest wymierzony w Grupę TVN i telewizję informacyjną TVN24, która od 17 miesięcy nie uzyskała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przedłużenia koncesji (jest ona przyznawana co 10 lat). Właścicielem grupy TVN jest koncern Discovery, który posiada amerykański kapitał. Warto dodać, że w miniony poniedziałek, 9 sierpnia stacja obchodziła 20-lecie swojego istnienia.mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.