bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

 • 29 maja 2022
 • wyświetleń: 2976

Nagrodzono zdolną i pomysłową młodzież z naszego regionu

W Bielsku-Białej nagrodzono pomysły techniczne, ekologiczne i wynalazczość młodych ludzi ze szkół średnich z regionu. 25 maja w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej rozdano nagrody i puchary zwycięzcom Okręgowej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Nagrodzono zdolną i pomysłową młodzież z naszego regionu
Nagrodzono zdolną i pomysłową młodzież z naszego regionu · fot. UM Bielsko-Biała


W tym roku szkolnym z upoważnienia Polskiego Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów organizatorem okręgowego etapu eliminacji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości na Podbeskidziu był Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej. Olimpiada została podzielona na dwa bloki innowacje i wynalazczość. W bloku innowacje uczniowie opracowywali projekty w czterech kategoriach: P - pomoc dydaktyczna, E - pomysł ekologiczny, R - pomysł techniczny, U - usprawnienie softwarowo - techniczne.

Lista zwycięzcówKategoria pomoc dydaktyczna
 • 1. miejsce uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej, Michał Fleszar, Nikodem Urlych, Gabriel Wójtowicz;
 • 2. miejsce Bartosz Michulec Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej;
 • 3. miejsce Michał Rudolf, bielski ZSEEiM;


Kategoria usprawnienie softwarowo-techniczne
 • 1. miejsce uczniowie bielskiego ZSEEiM, Nikodem Kowalski, Mikołaj Poloczek, Mateusz Szwedka;
 • 2. miejsce Kamil Widzyk, ZSME w Żywcu


Kategoria pomysł techniczny
 • 1. miejsce uczniowie ZSME w Żywcu, Krzysztof Kąkol i Szymon Zawada;
 • 2. miejsce Artur Panek, V LO w Bielsku-Białej;


Kategoria pomysł ekologiczny
 • 1. miejsce Bartłomiej Stefko, ZSEEiM w Bielsku-Białej;
 • 2. miejsce uczniowie ZSME w Żywcu, Bartosz Salachna i Kamil Tracz.


W bloku wynalazczość zwyciężył Błażej Chwaja z LO SMS w Żywcu, drugie miejsce zdobył Mateusz Węglewski z ZSME w Żywcu, a trzecie Mikołaj Kos z ZSME w Żywcu.

Zgodnie z regulaminem trzy pierwsze miejsca kwalifikowały do udziału w etapie ogólnopolskim olimpiady. Ze względu na dużą liczbę szkół i uczestników Prezydent Polskiego Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów wyraził zgodę na udział dwóch drużyn trzyosobowych z naszego okręgu. Finał etapu ogólnopolskiego odbędzie się w dniach 27-29 maja w III Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.