bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Edukacja

  • 21 maja 2020
  • 23 maja 2020
  • wyświetleń: 3914

Laptopy dla dzieci z rodzin wielodzietnych za środki z UE

89 laptopów dla dzieci z rodzin wielodzietnych otrzymał Miejski Zarząd Oświaty w Bielsku-Białej. Laptopy zostały zakupione ze środków unijnych. To już trzecia partia sprzętu.

laptopy
Na zdjęciu zastępca prezydenta Piotr Kucia i zastępca dyrektora MZO Krzysztof Bańczyk · fot. Jacek Kachel, Wydział Prasowy UMBB


W związku z nadejściem pandemii zdalna nauka w szkołach stała się koniecznością. Jednak aby mogła ona sprawnie przebiegać, potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Z tym jednak bywa różnie. W rodzinach wielodzietnych rzadko się zdarza, by wszystkie dzieci mogły w tym samym czasie brać udział w zajęciach szkolnych prowadzonych za pomocą internetu, dlatego taka pomoc jest obecnie bardzo potrzebna.

- To już trzecia partia laptopów, która trafiła do MZO. Dzięki temu sprzętowi dzieci będą mogły realizować zdalną naukę w ramach akcji "Zdalna Szkoła dla rodzin wielodzietnych trzy plus". Laptopy zostały zakupione ze środków unijnych - mówił zastępca prezydenta, Piotr Kucia, przekazując sprzęt Miejskiemu Zarządowi Oświaty.

Pierwsza partia 55 laptopów została sfinansowana z budżetu miasta, zaś kolejne 55 sztuk z programu rządowego.

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.