bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Edukacja

  • 8 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2329

Silesia Incognita - bielscy uczniowie dostali się do finału

Praca pt. Śląskie demony wykonana przez Martynę Kwiatkowską i Aleksandrę Płuchowską z Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących, Szkoły Podstawowej nr 38 z Bielska-Białej pod kierownictwem nauczycielki Joanny Patory znalazła się po pierwszym etapie w finale konkursu wiedzy o regionie pt. Silesia Incognita 2020.

Najlepsze prezentacje poświęcone wybranej postaci, miejscu lub wydarzeniu z dziejów Śląska wyłonili: historyk Michał Dzióbek, historyczka sztuki Aleksandra Gorzelik, etnolożka Klaudia Roksela i reportażystka Dorota Brauntsch.

Do finału konkursu zakwalifikowały się 32 drużyny z 28 szkół z 18 miejscowości. Teraz wszyscy oczekują na wyznaczenie daty finału. Nagrodą dla zwycięzców, ufundowaną przez patrona honorowego konkursu - europosła IX kadencji Łukasza Kohuta - będzie wycieczka do Brukseli, do Parlamentu Europejskiego.
Konkurs zorganizowało Muzeum Miejskie w Tychach wraz ze Szkołą Podstawową nr 37 z oddziałami dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.