bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Zdrowie

  • 17 marca 2023
  • wyświetleń: 240

Pakiet medyczny, a satysfakcja pracowników

Materiał partnera:

Pakiety medyczne to usługa, która polega na zapewnieniu pacjentom dostępu do prywatnych usług zdrowotnych na wysokim poziomie. Takie pakiety mogą wykupywać osoby indywidualne a także przedsiębiorcy i instytucje. Coraz więcej dużych pracodawców ma w swojej ofercie prywatne pakiety medyczne przeznaczone dla pracowników. Okazuje się, że jest to bardzo skuteczne narzędzie do przyciągania najlepszych kadr.

kobieta lekarz trzymajac schowek w niebieskim mundurze okulary i wesoly wygladajacy


Jakie pakiety medyczne są do wyboru?Ilość pakietów medycznych jakie są obecnie dostępne na rynku jest bardzo duża. Zależnie od firmy proponowane są pakiety dla pracowników, seniorów, rodziców czy kobiet w ciąży. Pakiety medyczne różnią się między sobą także ceną a co za tym idzie zakresem usług. Wybierając pakiet odpowiedni dla siebie należy zwrócić uwagę na liczbę dostępnych lekarzy specjalistów. W podstawowych pakietach będzie to zwykle około 10 specjalistów, natomiast przy pakietach droższych pacjent może mieć dostęp nawet do 50 lekarzy specjalistów.

Pacjenci, którzy cenią swój czas powinni sprawdzić jaki jest czas oczekiwania na wizytę. Istotna jest także liczba placówek, jakimi dysponuje dana firma. Tutaj również chodzi o czas dojazdu ale także o dostępność opieki medycznej również wtedy, gdy pacjent jest poza domem a więc na urlopie, w podróży służbowej czy z wizytą u rodziny w innej części kraju. Wybierając pakiet medyczny trzeba także bardzo dokładnie sprawdzić, jakie badania można wykonać w danej placówce i ile z nich obejmuje dany pakiet. Tutaj każdy pacjent powinien szukać oferty dobrze dopasowanej do jego potrzeb. Jednym pacjentom będzie zależało na częstej morfologii a inni potrzebują stale monitorować na przykład parametry wątroby. Przy droższych pakietach medycznych pacjenci mają dużą dowolność w dobieraniu nie tylko badań, lekarzy ale także i zabiegów.

Dlaczego pracownicy cenią pakiety medyczne opłacane przez pracodawców?Minęły już czasy, kiedy kryterium wyboru oferty pracy było przede wszystkim wysokie wynagrodzenie. Obecnie aby przyciągnąć do firmy fachowców trzeba zaproponować cały szereg korzyści dodatkowych. Dla pracowników ważna jest atmosfera pracy, możliwość elastycznego ustalania grafiku czy wykonywania pracy w trybie zdalnym. Liczą się także korzyści dodatkowe takie jak: dopłaty do urlopów, korzystanie z ciekawej oferty sportowej czy pakiety medyczne. To właśnie dostęp do prywatnej opieki medycznej na wysokim poziomie jest bardzo ważny dla wielu pracowników.

W dzisiejszych czasach mają oni coraz większą świadomość prozdrowotną i wiedzą, że warto dbać o swoją kondycję a także pilnować profilaktyki. Prywatny pakiet medyczny opłacany przez pracodawcę to możliwość korzystania z usług medycznych na poziomie, jakiego nigdy nie zapewni publiczna służba zdrowia. Pakiety medyczne to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią swój czas i chętnie korzystają z dostępu online. To właśnie tą drogą można umawiać się na wizyty, sprawdzać wyniki badań oraz zadawać pytania personelowi medycznemu. Każdy pracownik, który pozna zalety posiadania takiego pakietu z pewnością zastanowi się dwa razy, zanim opuści firmę i pozbawi się prywatnej opieki.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://mediccentre.pl