bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Zdrowie

  • 4 marca 2023
  • wyświetleń: 708

Ponad 16 litrów krwi. Uczcili pamięć honorowego krwiodawcy

Ponad 16 litrów krwi udało się zebrać podczas kolejnej akcji krwiodawstwa dla uczczenia pamięci Roberta Wośki, honorowego dawcy krwi, zastępcy naczelnika Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, która odbyła się 2 marca przed Ratuszem.

Reklama

Akcja krwiodawstwa przed ratuszem - 02.03.2023
Akcja krwiodawstwa przed ratuszem - 02.03.2023 · fot. Aleksander Szałajko / Wydział Prasowy UMBB


Łącznie do oddania krwi zarejestrowało się 48 osób, a krew oddało 38, z czego po raz pierwszy 14. Zebrano dokładnie 16,360 litów pełnej krwi. W akcji udział wzięli również urzędnicy bielskiego Ratusza - 5 osób z Wydziału Gospodarki Miejskiej UM.

Akcję po raz kolejny zorganizował Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach - Oddziałem Terenowym w Bielsku-Białej.

Marcowa akcja ma szczególne znaczenie, ponieważ poświęcona jest śp. Robertowi Wośko, byłemu zastępcy naczelnika Wydziału Polityki Społecznej UM, w drugą rocznicę śmierci. Robert był honorowym dawcą krwi, mocno zaangażowanym w propagowanie dobrowolnego i bezpłatnego oddawania krwi. Podczas drugiego etapu zakażeń Covid-19 anonimowo dyżurował jako wolontariusz w bielskim Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych. 17 marca 2021 r. zmarł w wyniku tej choroby.

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.